Дипломна робота «Інтелектуальна власність підприємства як нематеріальний актив підприємства та його виконання на підприємстві.», 2007 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 18.05.2009 21:22 · від Lavodya · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 9 Розділ 1. Теоретичні основи інтелектуальної власності 10 1.1. Інтелектуальна власність, її поняття, види, класифікація 10 1.2. Інтелектуальна власність та її регулювання нормами патентного права 15 1.3. Проведення патентно-ліцензійної роботи на підприємстві 24 1.4. Патентна система України 32 1.5. Здійснення ліцензійної діяльності та ліцензійні угоди на підприємстві 35 Розділ 2. Оцінка патентної та винахідницької діяльності підприємства 46 2.1. Історія розвитку підприємства та його техніко-економічна характеристика 46 2.2. Аналіз виробництва товарної продукції 49 2.3. Сучасне становище оцінки ефективності і використання основних виробничих фондів 54 2.4. Динаміка та проведення винахідницьких та раціоналізаторских робіт на підприємстві 62 2.5. Організаційна робота по захисту інтелектуальної власності на підприємстві 68 Розділ 3. Шляхи поліпшення патентно-ліцензійної діяльності підприємства 84 3.1. Комерціалізація інтелектуальної власності. 84 3.2. Шляхи покращення патентної культури на підприємстві 97 3.2. Вдосконалювання планування рекламної діяльності тов „НВП Металстройкомплект” стосовно об’єктів промислової власності 102 Розділ 4. Безпека життєдіяльності та охорона праці 111 4.1. Загальні питання охорони праці 111 4.2. Виробнича санітарія 114 4.3. Електробезпека 120 4.4. Пожежна безпека 122 4.5. Охорона навколишнього середовища 124 Розділ 5. Інформаційне забезпечення промислового підприємства 126 5.1. Інформаційне та апаратне забезпечення підприємства на сучасному етапі 126 5.2. Зміст і вимоги щодо інформації та програмного забезпечення. 136 5.4. Основні принципи, цілі, завдання і функції системи інформації 145 Висновки та пропозиції 147 Перелік використаної літератури 149

Висновок

Інтелектуальна власність на практиці може бути використаний в господарській діяльності підприємства як нематеріальні активи (далі — НМА) і як внесок в статутний капітал підприємства. Сьогодні на ринках західних країн багато кого при покупці або продажу підприємств вартість НМА складає до 70 % від загальної вартості компанії.

Гарантом підвищення якості комерційної діяльності є орієнтація на споживача, який, реалізовуючи свої інтереси, робить певний вплив на поведінку підприємця на ринку при організації продажів товарів, виборі сегмента ринку, формуванні асортименту і цінової політики. Одним з найважливіших аспектів успішної комерційної діяльності підприємства є використання результатів інтелектуальної діяльності, зокрема, винаходів, промислових зразків, торговельних марок (знаків)

При просуванні на ринку вартість знака постійно зростає, і він стає найважливішим елементом майнового комплексу підприємства. Використання інтелектуальної власності в статутному капіталі підприємства дозволяє отримати такі переваги: про сформування значного статутного капіталу без відволікання грошових коштів, а також забезпечення доступу до інвестицій і кредитів, оскільки виняткові майнові права на об'єкти інтелектуальної власності і ліцензії можна використовувати нарівні з іншого майна як застава при отриманні банківських кредитів; - брати участь як засновників (власників) фірм; - включати в собівартість продукції амортизаційні відрахування по об'єктах інтелектуальної власності в НМА підприємства на законних підставах. Використання об'єктів інтелектуальної власності в господарській діяльності як НМА дозволяє:

1. Поставити на баланс, підтвердивши документально права власності на ці об'єкти.

2. Отримати додаткові доходи за передачу прав на використання об'єктів інтелектуальної власності, забезпечивши обгрунтоване регулювання цін на підприємстві на продукцію, що випускається.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення