Курсова робота «Злочини проти основ національної безпеки», 2008 рік

З предмету Право · додано 18.05.2009 12:38 · від Denya · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ РОЗДІЛ 1. Поняття та структура об’єкта злочину 1.1. Загальне поняття об'єкта злочину 1.2. Об’єкти злочинів проти основ національної безпеки РОЗДІЛ 2. Поняття, пріоритети та загрози національної безпеки 2.1. Поняття та пріоритети національної безпеки 2.2. Загрози національним інтересам і національній безпеці України РОЗДІЛ 3. Класифікація та юридичні склади злочинів проти основ національної безпеки 3.1. Класифікація злочинів проти основ національної безпеки 3.2. Юридичні склади злочинів, що посягають на національну безпеку України Висновки Список використаної літератури

Висновок

Злочини проти основ національної безпеки України є найбільш небезпечними посяганнями на суспільні відносини, які забезпечують державну безпеку, обороноздатність, незалежність країни, її конституційний лад. Без належної кримінально-правової охорони цих соціальних цінностей, неможливе нормальне функціонування держави та відповідних її інститутів. Без стабільності в суспільстві неможлива й ефективна боротьба зі злочинністю, в тому числі і з такими небезпечними злочинами, як вбивства, зґвалтування, розбої та ін. Тому в КК статті про відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України подані в першому розділі Особливої частини.

Родовим об’єктом злочинів, передбачених статтями 109-114 КК України, є суспільні відносини з охорони основ національної безпеки України: її конституційного ладу, суверенітету, територіальної недоторканності, обороноздатності. Іншими словами, родовим об’єктом цих злочинів є суспільні відносини, що забезпечують саме існування україни як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної і правової держави.

До числа найбільш небезпечних злочинів КК України відносить дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ст.109); посягання на територіальну цілісність інедоторканність України (ст.110); державну зраду (ст.111); посягання на життя державного чи громадського діяча (ст.112); диверсію (ст.113); шпигунство (ст.114).

Основними об'єктами національної безпеки є: громадянин (людина) — його права і свободи; суспільство — його духовні і матеріальні цінності; держава — її суверенітет, конституційний лад, територіальна цілісність, недоторканість кордонів.

Для реалізації функцій української держави в сфері забезпечення національної безпеки істотне значення мають ст. 1 Конституції, яка встановлює: Україна є суверенна і незалежна держава; ст. 2, що суверенітет України поширюється на всю її територію; ст. 5, що право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповано державою, її органами, або посадовими особами; ст. 16 щодо екологічної безпеки; ст. 17 щодо захисту і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки; ст. 18, що зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки ст. 19, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Особливе значення має п. 1 ст. 106 Конституції, в якому встановлено, що Президент України забезпечує державну незалежність, національну безпеку і правонаступництво держави.

Це дає підставу для визнання цих злочинів найбільш небезпечними і віднесення їх Кримінальним кодексом України, як правило, до особливи тяжких злочинів. Важливість родового об’єкта цих злочинів визначає значною мірою і специфіку їх об’єктивних та суб’єктивних ознак.

Висока небезпека цих злочинів виражається в їх суб’єктивних ознаках: всі вони здійснюються умисно і, як правило, з прямим умислом, за якого особа бажає заподіяти шкоду основам національної безпеку України. Характерною є і мета- заподіяння шкоди цьому об’єкту: особа діє з метою зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, заподіяння шкоди суверенітету, обороноздатності України, зміни її території та інше.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?