Курсова робота «Сучасні хімічні засоби, технологія і обладнання для вологої чистки виробів зі шкіри і хутра», 2004 рік

З предмету Інше · додано 17.05.2009 13:21 · від Альона · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Характеристика вологої чистки 5 2. Препарати вологої чистки 19 2.1. Хімічні препарати фірми BUFA (Німеччина) 19 2.2. Хімічні препарати фірми BIAR (Італія) 21 2.3. Хімічні препарати фірми FENICE (Франція) 21 2.4. Хімічні препарати фірми ALBERTI ANGELO (Італія) 23 2.5. Інші препарати хімічної чистки 26 3. Обладнання для вологої чистки 28 3.1. Обладнання фірми RENZACCI 28 3.2. Обладнання фірм VEIT і BOWE 30 3.3. Обладнання фірми NOEX 31 3.4. Обладнання фірми MIELE 32 4. Технології вологої чистки 34 4.1. Технологія TENA 34 4.2. Технологія idro bio wash 36 Висновки 39 Перелік посилань 40 Додаток А 41

Висновок

а підставі проведеної роботи можна зробити такі висновки:

1.Волога чистка буде ефективною, якщо поєднані її три складові:

1)хімічні матеріали;

2)обладнання;

3)використання різноманітних режимів обробки, залежно від асортименту та ступення забруднення.

2. У вологій чистці важливе значення займають хімічні матеріали, які повинні забезпечити необхідний ефект чистки та зберегти властивості виробів з хутра та шкіри.

Миючі засоби – суміші різних висококонцентрованих ПАР, як правило, неіоногених та аніоноактивних. Вони крім гарного миючого ефекту забезпечують підвищення емульгування жиророзчинних забруднень, та містять різноманітні білкові стабілізатори, які запобігають набуханню та забезпечують буферні властивості середовища у певних межах рН 5,0…5,5.

3. Другою важливою складовою вологої чистки є спеціальне обладнання. Сучасні машини вологої чистки мають велику кількість програм обробки. Вибір та корегування програми при використані визначається залежно від характеру виробу, ступення його забруднення, завантаження машини, виду і кількості хімічних препаратів.

В останній час при проведені вологої чистки велика увага приділяється підвищенню економічності та екологічності цієї технології. Це обумовлене тим, що оздоблені препарати в умовах вологої чистки використовуються частково ( на 30-50%), тому рекомендується їх розчини використовувати багаторазово. Таку можливість забезпечують машини для вологої чистки, які мають додатковий бак для зберігання та повторного використання відпрацьованих оздоблюючих розчинів. Ці розчини з урахуванням додаткового підкріплення можна використовувати до 3-5 разів. У цьому випадку покращується екологічність процесу вологої чистки – за рахунок зменшення стічних вод, в яких, як правило, спостерігається перевищення нормативів ГДК за низкою показників.

4. Волога чистка має ряд і недоліків, як і будь-яка технологія чистки.

По-перше відбуваються великі витрати препаратів для чистки, в середньому складають 5-10 мл/кг. Якщо врахувати те, що в процесі вологої чистки використовується не один тип хімікату, а декілька, то втрати сильно зростають, що позначається на собівартості послуги і, в свою чергу, веде до підвищення плати за послуги чищення.

Велика витрата води на одну технологічну операцію, а цих операцій у процесі 2-3 і більше.

Повний цикл обробки включаючи всі операції від завантаження до вивантаження, складає в середньому 30-60 хв. Обробка проводиться частіше за двухванним, або трьохванним методом. Від цього процес чистки стає набагато довшим, перебування речей у водному середовищі збільшується, що негативно позначається на виробах.

5. Як видно, проблем вистачає, але всі їх можливо розв’язати. Для цього потрібно вірно вибрати препарати, які дають найкращі результати. При виборі обладнання для аква-чистки потрібно уважно ознайомитись з його застосуванням і складом. Перед тим, як зайнятись вологою чисткою, потрібно визначити якість води. Чистку потрібно виконувати в пом’якшеній воді. Для цього можна придбати спеціальну установку. Якщо правильно підійти до вибору препаратів і вирішити інші проблеми, що виникають, можна поставити вологу чистку на новий і перспективний рівень.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?