Дипломна робота «Основи організації духовно-морального виховання школярів-підлітків», 2008 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 16.05.2009 13:13 · від Ela_3 · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1.Теоретико-методичні та практичні дослідження основ організації духовно-морального виховання підлітків 6 Проблема духовно – морального виховання у вітчизняній і зарубіжній психолого – педагогічній літературі 6 Рівень духовно-морального виховання школярів-підлітків в сучасній школі 19 Розділ 2. Теоретичне обґрунтування педагогічних основ організації духовно – морального виховання школярів-підлітків 27 2.1. Психолого – педагогічний аналіз понять “духовність” та “мораль” 27 2.2. Методи, засоби, форми духовно – морального виховання 41 2.3. Зміст та структура педагогічних основ організації духовно – морального виховання школярів 56 Розділ 3. Експериментальне дослідження результативності організації духовно – морального виховання школярів-підлітків 63 Висновки 66 Список основної використаної літератури 69

Висновок

Отже, навіть короткий огляд виникнення та розвитку ідей моральності, моральної свідомості та самосвідомості, морального виховання свідчить: означена проблема на всіх етапах розвитку людства стояла в центрі уваги як мислителів усіх народів, так і самого народу, широкої громадськості.

Першооснови моралі, як ми уже пересвідчилися, закладаються у сім’ї, найбільшу цінність при цьому відведено перевіреним життям традиціям, легендам, думам, пісням, казкам, обрядовим дійствам та віруванням.

Природньо вписуються у цю систему духовно-морального виховання мови таі літератури, що розкривають весь зміст моральності – від патріотизму, почуття гідності, честі до виховання працею в праці.

На данний момент виникла проблема олюднення людини, тобто проблема зробити людину більш чуйною, совісною, більш гуманною. Зазначене стосується як дітей, так і дорослих. Людина постійно прагне реалізуватися, удосконалити себе. У дітей дошкільного віку це здійснюється в ігровій діяльності, в учнів-підлітків – у навчальній, у дорослих – у трудовій. Діяльність обов”язково передбачає співпрацю, яка здійснюється на певних економічних, правових. моральних і духовних засадах.

Відбудова національної школи не може не торкнутися такої ланки навчально-виховного процесу, як урок. Найголовнішими ознаками навчально-виховного процесу можна вважати насиченість змісту кожного уроку мови і літератури досягненнями вітчизняної науки, культури, літератури, мистецтва, фольклору, української історії, побуту і менталітету.

Підвищення ефективності процесу морального виховання багато в чому залежить від учителя-предметника і класного керівника. Однією із вдалих досягнень цієї єдності є регулярна колективне обговорення зібраних спостережень зі школярами під час уроків та в позакласній та позаурочній роботі. На жаль, сьогодні вчитель поставлений в такі рамки. що не кожен захоче за ідею проводити відповідну роботу, є такі, що провівши урок, не піклуються подальшою долею дітей, батьки, іноді, теж залишають дітей на самовиховання Але є й такі, що постійно проводять цілеспрямовану змістовну роботу, даючи відсіч духовному “розтлінню”, яке пропагується активно нашим телебаченням, друкованою літературою.

Для нової педагогіки духовно-морального виховання виключно важливе значення має проблема позитивного героя чи прикладу зразкового життєвого явища, близької людини, що живе інтересами вихованців, зайнята такими ж самими проблемами, що й вони, а не узагальненого абстрактного ідеалу. Хто. крім батьків та вчителів, може виконати цю роботу. По-справжньому повести за собою дітей зможе лише людина з доброю душею, чуйним серцем, власною гідністю і честю, яка здатна любити і дарувати любов своїм дітям. яка має життєвий досвід і велике бажання присвятити своє життя дітям,. взявши на своє озброєння мудре народне вчення,. науково обґрунтовані твердження психолого-педагогічної науки і мовно-літратурний професіоналізм.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?