Курсова робота «Ефективні податки. Теорія Рамсея», 2005 рік

З предмету Макроекономіка · додано 09.11.2006 09:39 · від TanyaRu · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 2 1. Теоретичні погляди на систему ефективних податків. Теорія Рамсея. 3 1.1. Короткий огляд уявлень класиків економічної теорії про проблему ефективного оподаткування. 3 1.2. Теорія Рамсея. 6 2. Принципи побудови та критерії оцінки податкової системи. 12 2.1. Принципи формування системи оподаткування. 12 2.2. Критерії оцінки системи оподаткування. 28 Висновки 34 Література. 37

Висновок

Таким чином, теорія Рамсея відносно ефективності оподаткування має актуальність для сьогодення, - на основі цієї теорії побудовані сучасні теорії оптимального оподаткування як західних, так і вітчизняних економістів.

Проблема ефективності оподаткування для України стоїть досить гостро, що впливає на інтерес вітчизняної економіки до досвіду західних держав.

Незважаючи на гостроту проблеми оподаткування, головним є те, що система оподаткування в Україні побудована. Є низка законодавчих актів, що регулюють проблеми оподаткування, але гумор в тому, що цих актів дуже забагато. Однак. Потрібно сказати, що така картина є характерною для країн з перехідною економікою, що стоять на шляху демократичного розвитку.

На мою думку, досягнення ефективного розвитку податкової системи не можливо без зміни державою ідеології підприємця, тобто потрібно створити такі умови, коли відчуження грошових коштів з боку населення мало б вигляд добровільного відмовлення, а це можливо тільки за умови, коли той, хто віддає свою частку, буде твердо впевнений в її ефективному використанні для спільного блага або в поверненні власникові її у вигляді певних послуг. З цього випливає одне з найгостріших та най актуальніших питань діяльності держави в галузі податкової політики - створення прозорої податкової системи.

Незважаючи на значні суперечності реформ, у деяких своїх частинах зміст податкової системи відповідає вимогам, що склалися у світовій практиці. Україна пережила проблеми наповнення бюджету грішми, уникнення надходження до бюджету шляхом взаємозаліків, невиконання більшості прийнятих щорічних бюджетів, реструктуризації боргів як засобу поліпшення фінансового стану підприємств та їх розрахунків з бюджетом. Із часом завдяки трансформації бюджетної і податкової систем окремі із зазначених явищ відійшли в минуле, а деякі змінили свій характер, хоча ще залишаються не розв'язаними повною мірою. Але такі проблеми, як масове ухиляння від податків, втрати доходів бюджету від податкових пільг, зростання зовнішньої заборгованості, залишаються актуальними.

Україна прагне до інтеграції в Європу, як повноправного члена, і тому повинна використовувати всі сили для виконання тих вимог, що відносяться до країн ЄС. Однак, на сьогоднішній день, сформувати зовсім прозору податкову систему в Україні представляється зовсім нереальним, але використовувати всі можливі напрямки її удосконалення - цілком ймовірно.

Слід зауважити, що як податкова, так і бюджетна системи критикувалися і критикуватимуться, оскільки в їх основу мають бути закладені механізми подолання значної маси суспільних і особистих суперечностей, досягти оптимальності в розв'язанні яких практично неможливо, особливо з огляду на те, що економіка в кожний окремий період перебуває на різних стадіях свого розвитку, залежно від яких змінюється зміст і податкової, і бюджетної політик.

Сподіваюся, що плідні наукові дискусії з цього приводу триватимуть і надалі стануть підґрунтям формування як масового світогляду, так і виваженої фінансової політики для реалізації стратегії соціально-економічного розвитку, яка зараз розробляється в Україні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення