Курсова робота «Брестський мирний договір: здобуток і втрати УНР», 2008 рік

З предмету Історія · додано 14.05.2009 15:36 · від Ruslan · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Укладення Брестського мирного договору 1.1. Історичні передумови підписання Брестського мирного договору 5 1.1. Переговори щодо підписання Брестського мирного договору 9 Розділ II. Зміна політичного становища країни внаслідок підписання Брестського миру 2.1. Зміцнення міжнародних відносини УНР після Брестського миру 15 2.2. Погіршення становища Української Центральної Ради 18 2.3. Становище УНР після підписання Брестського мирного договору 20 Розділ III. Наслідки Брестського мирного договору для майбутнього України 25 Висновки 28 Список використаних джерел 29

Висновок

Отже, пріоритети зовнішньої політики України в період Центральної Ради визначалися, насамперед, розстановкою сил на міжнародній арені й інтересами країни у збереженні та захисті державності. Однак, незважаючи на окремі досягнення й дипломатичні успіхи, загалом зовнішня політика Центральної Ради зазнала поразки у всіх напрямах: їй не вдалося порозумітись із Росією, здобути визнання Антанти і забезпечити тривалу підтримку Німеччини. Українська дипломатія часто відставала від розвитку подій, спізнювалася з виробленням відповідної стратегії зовнішньої політики.

Укладення Брестського миру стало першим у новітній історії України де-юре визнанням незалежності України. Уклавши мир як самостійна держава, УНР спробувала стати суб'єктом міжнародної політики. Однак їй це не вдалося, й Україна фактично опинилася у стані окупації Німеччиною та її союзниками[19,205].

Основний текст договору засвідчував завершення стану війни між Українською Народною Республікою, з одного боку, і Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією, Османською імперією — з іншого, а також їхнє бажання жити в мирі і дружбі. Сторони відмовлялися від взаємних територіальних та матеріальних претензій, обмінювалися військовополоненими, зобов’язувалися налагодити економічні відносини.

Договір, підписаний представниками УНР із центральними державами, — це акт геополітичного масштабу: він став першим договором часів світової війни, який приборкав криваве божевілля на велетенських просторах з десятками мільйонів населення. На дипломатичному фронті досягалося одне зі стратегічних завдань Української революції, що було цілком співзвучне прагненням народів воюючих країн, усього людства. Водночас патріотично-демократичні сили отримували ще один шанс продовжити, вже за вирішальної підтримки зовнішньополітичного чинника, процес українського державотворення, національного відродження[9,320].

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?