Дипломна робота «Запровадження системи превентивного виховання, 2011 рік», 2011 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 15.12.2011 19:21 · від aleshkivska · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. Теоретико - методичні засади превентивного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах 8 1.1. Специфіка превентивного виховання учнів ЗНЗ. 8 1.2. Сутність запровадження системи превентивного виховання у ЗНЗ. 18 Висновки до розділу 1. 28 Розділ 2. Організація системи превентивного виховання в ЗНЗ. 30 2.1. Зміст, принципи та методи організації превентивного виховання у ЗНЗ. 30 2.2. Аналіз ефективності запровадження системи превентивного виховання в ЗНЗ. 39 Висновки до розділу 2. 49 Розділ 3. Модель управління системою превентивного виховання в Деснянському районі м. Києва. 50 3.1. Заходи щодо впровадження інтегрованої моделі управління системою превентивного виховання. 50 3.2. Рекомендації щодо запровадження інтегрованої моделі управління системою превентивного виховання в Деснянському районі. 66 Висновки до розділу 3. 70 Висновки 72 Список використаних джерел 75 Додатки 82

Висновок

Проблема превентивності завжди була і є пріоритетною в системі психолого-педагогічних, медичних, правових, соціологічних досліджень у різних країнах світу. В Україні ця проблема набуває особливої гостроти, оскільки молодь формується в складних соціокультурних умовах: під впливом економічних і політичних суперечностей, неврівноваженості соціальних процесів, криміногенності суспільства.

Спостерігається тенденція до актуалізації тих соціально-економічних, психолого-педагогічних і медико-біологічних факторів, що детермінують деструктивну поведінку неповнолітніх. Зростає кількість дітей з порушенням норм поведінки і тих, котрі належать до «груп ризику» (неповнолітні, що прилучаються до раннього алкоголізму, наркоманії, проституції, ВІЛ-інфіковані); збільшується питома вага протиправної, агресивної й аутоагресивної поведінки підлітків під впливом алкогольного і наркотичного сп'яніння.

З огляду на недоліки попередньої практики реалізації профілактичних завдань, основна увага повинна бути спрямована на вироблення нової філософії виховання, на підвищення наукового рівня теорії, методології і педагогічної технології виховання, визначення шляхів покращення педагогічної майстерності в здійсненні традиційних і нетрадиційних форм і методів, розробку нових стратегій виховання. Таку діяльність слід здійснювати з урахуванням існуючого становища дітей та молоді, наявних у суспільстві ресурсів, можливостей, державного бюджету, а також міжнародних програм і фондів.

Створення нової цілісної системи превентивного виховання неповнолітніх зумовлене:

- потребами суспільства в збереженні й розвитку соціальне активної, здорової особистості;

- потребами неповнолітніх у реалізації їхніх прагнень до соціальне орієнтованого способу життя;

- соціальною необхідністю створення для підлітків умов реалізації особистих прагнень і здійснення їхніх прав і свобод, у тому числі й для захисту від деструктивних ситуацій;

- гуманним ставленням і необхідністю допомоги неповнолітнім, які опинилися в кризовій життєвій ситуації.

Превентивне виховання і є таким видом профілактичної діяльності, що покладена врахувати зазначені вище вимоги. При цьому слід зауважити, що у зв'язку зі змінами суспільного розвитку і його впливу на особистість питома вага превентивного виховання в структурі загальної виховної діяльності буде збільшуватися.

Починаючи з дошкільного періоду превентивна робота проводиться з усіма дітьми з метою попередження відхилень у поведінці, а особливо з тими, хто перебуває в несприятливих умовах виховання або став на шлях асоціальної та протиправної поведінки. Превентивність повинна бути складовою будь-якої соціально-педагогічної дії, оскільки превентивний процес істотно підсилює позитивний потенціал суб'єктів взаємодії.

Мета превентивної педагогіки — досягнення сталої відповідальної поведінки, сформованості імунітету до негативних впливів соціального середовища.

Очевидно, що передбачуваним результатом функціонування превентивної педагогіки стане створення оптимальної структурної системи превентивного виховання, яка буде сприяти:

- активізації діяльності вчених, фахівців, консультантів, практичних працівників у дослідженні й вирішенні проблем превентивного виховання;

- залученню освітніх, медичних, соціальних і правоохоронних установ до реалізації завдань попередження правопорушень і злочинності серед неповнолітніх, координації діяльності суб'єктів превентивної діяльності;

- посиленню тенденції до зниження вживання наркотичних речовин, ВІЛ-інфікованості, формуванню в молодого покоління навичок здорового способу життя;

- зміні установок і моделей поведінки неповнолітніх у «групах ризику»;

- соціально-психологічній адаптації неповнолітніх, які мають життєві проблеми;

- підвищенню професійного рівня фахівців ЗНЗ та спеціалістів, які займаються питаннями профілактичної роботи до превентивної діяльності серед дітей та молоді.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?