Реферат «Проблеми формування політичних лідерів в Україні», 2007 рік

З предмету Політика, політологія · додано 12.05.2009 22:58 · від Лариса · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Суть та роль політичного лідерства в суспільстві 5 2. Типологія політичного лідерства в сучасній Україні 8 3. Функції та механізми політичного лідерства 11 4. Особливості та механізми формування сучасного політичного лідерства в Україні 15 4.1. Соціально-політичні передумови становлення політичного лідерства в незалежній Україні 15 4.2. Пошук лідерів: чесних, талановитих, справедливих 18 Висновки 21 Список літератури 23

Висновок

Викладений матеріал дозволяє дійти наступних висновків. Сучасний образ політичного лідера значною мірою зумовлений тими трансформаційними процесами, які відбуваються в Україні, і, певним чином, є віддзеркаленням політичної свідомості мас. В основі цього явища - буденна свідомість, уявлення, які формуються в процесі соціального розвитку людини і містять характеристики найбільш значущих політичних діячів минулого, актуальні соціальні й економічні цінності суспільства, традиції політичної культури тощо. Особливістю України є те, що інститут політичного лідерства лише починає формуватись.

Однією з головних ознак демократизації суспільно-політичного життя є становлення політичного лідерства як суспільної інституції. Соціальна база завжди містить в собі об'єктивні складові проявів діяльності політичних суб'єктів. Це стосується, насамперед, як вищих інституціональних державних і суспільних утворень та лідерів/керівників держави, діяльності перших осіб опозиційних політичних сил, а також і/або місцевої влади та її представників на рівні регіону, області тощо.

В умовах авторитаризму (приклад – м’який авторитаризм кучмівського періоду) політичне лідерство існує як відношення домінування-підкорення у політичній сфері. Йдеться насамперед про брак таких об'єктивних складових (що утворюють політичне лідерство у суспільному житті у вигляді політичної інституції), як: розподіл гілок влади та визначення їх функцій; багатопартійність; публічна змагальність політиків, циклічність зміни осіб у владних інституціях та багато іншого. Аналіз політичного лідерства в суспільно-політичних перетвореннях потребує не тільки вивчення процесів його формування як важливої суспільно-політичної інституції, але й розгляду існуючих механізмів здійснення лідером своїх владних повноважень через політичне керівництво. Інакше не можна пояснити фактичний прояв дії політичних лідерів. Слід підкреслити, що нагромаджений досвід, насамперед український, політичні інститути і процеси засвідчує наявність суттєвих особливостей (що обумовлюються соціо-культурно-політичною складовою) у становленні, формуванні і розвитку політичного лідерства як інституції громадянського суспільства і подальшому його функціонуванні за умов використання механізмів політичного керівництва, впливу на зміст соціально-політичних перетворень в процесі становлення та розвитку сучасного українського соціуму.

Потрібно просто більше уваги звертати на молодь, тобто на наступну нашу еліту. Відбирати їх по критеріям лідера-патріота. А довести цю інформацію має спеціальний комітет, який відслідковує поведінку цієї особи на протязі її життя, яка хоче стати елітою.

Ііншу проблему, яка зв’язана з недостачею досвіду в молодих спеціалістів можна вирішити наступним чином: молодого спеціаліста, який заступає на свою посаду, повинен на протязі деякого часу (можливо на протязі року) проконсультувати той чиновник, що обіймає цю посаду на данний момен, і передати той досвід та стан справ, який він мав в процесі своєї роботи. Важливою передачею інформації для молодого лідера-спеціаліста є особливо інформація, що стосується проблем та помилок, на які вийшов чиновник на протязі його роботи. Це потрібно для того, щоб молодий лідер обдумував зразу вирішення цієї чи іншої проблеми чи помилки, не витрачаючи часу на її відшукання, зберігаючи час, що спричиняє пришвидшеню розвитку того чи іншого суспільства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?