Реферат «Визначення фінансових показників діяльності страхової компанії», 2007 рік

З предмету Страхування · додано 12.05.2009 22:23 · від Yura007 · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розрахункова частина роботи 1. Прибуток від страхової діяльності за базовий та звітний періоди 5 2. Сума податку, що сплачується державі в базовому та звітному періодах 6 3. Зміна платоспроможності компанії в звітному періоді по відношенню до базового 7 4. Показники ефективності діяльності страхової компанії в базовому та звітному періодах 8 Висновки 9 Використані джерела 10

Висновок

Страхова діяльність відноситься до сфери фінансових послуг. Найважливішим у страховій діяльності є здатність страховика виконати страхові зобовязання, прийняті за договорами страхування та перестрахування у випадку впливу несприятливих чинників, тобто його фінансова надійність. Забезпечення платоспроможності страховиків ( один з основних чинників забезпечення фінансової надійності) в Україні контролюється згідно з Законом Укріїни „Про страхування”, яким передбачені:

• наявність сплаченого статутного фонду (1 200 тис. євро за курсом НацБанку України);

• створення страхових резервів, достатніх для майбутніх страхових виплат ( РНП зростає);

• перевищення фактичного запасу платоспроможності страховика над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності (ЗПЛфакт > ЗПЛнорм).

Виконавши планові розрахунки, ми визначили, що сума зароблених страхових премій зросла у звітному році, порівняно з базовим, з10 084 тис.грн. до 15 261 тис.грн., що в свою чергу зумовило зростанняприбутку від страхової діяльності з 5 643 тис.грн. до 10 446 тис.грн.

Сума податку зросла відповідно, так як збільшилися поступлення страхових платежів (СП), доходи від діяльності, іншої ніж страхова, практично не змінилися.

Показник фактичної платоспроможності компанії практично не змінився, так як відповідно збільшувалися загальна сума активів, сума нематеріальних активів та сума зобовязань. Зміна фактичного запасу платоспроможності компанії в звітному періоді по відношенню до базового становить 1,196. Кнорм відповідно складає 1,041.

На перший погляд досліджувана компанія має хороші показники ефективності діяльності: сплачений статутний фонд (1 200 тис. євро), збільшення резервів, наявність централізованих резервних фондів щодо обов’язкового страхування. Проте остання умова фінансової стійкості, а саме перевищення фактичного запасу платоспроможності страховика над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності не додержується ЗПЛфакт > ЗПЛнорм ( -438,855 у базовому періоді та -94,7021 у звітному), що свідчить про недостатню фінансову стійкість компанії.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?