Реферат «Джерела даних про населення», 2006 рік

З предмету Статистика · додано 12.05.2009 21:53 · від Юлія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Поняття про джерела демографічної інформації 2. Вимоги до демографічної інформації 3. Джерела даних про населення 3.1. Переписи населення 3.2. Поточний облік демографічних подій 3.3. Реєстр населення 3.4. Спеціальні вибіркові обстеження населення Висновки Список використаної літератури

Висновок

Комплексне вивчення відтворення населення та його розвитку передбачає збір, систематизацію, узагальнення та аналіз великого обсягу різноманітної інформації. Це дозволяє скласти об'єктивну оцінку відтворення населення та окремих демографічних процесів у контексті суспільного та економічного розвитку країни.

Отже, демографія, як і будь-яка інша наука, не може існувати без інформації про населення і про процеси, що у ньому відбуваються. Дані про населення необхідні як у наукових, дослідницьких цілях, так і з метою практичних завдань, для прогнозування населення і вироблення різноманітних планів і програм.

З точки зору повноти й вірогідності інформації, джерела поділяють на первинні, що містять безпосередні результати обробки й зіставлення зібраних статистичних даних і базовані на них розрахункові показники, та вторинні, що є результатами оцінок і різного роду обчислень по первинних даних.

Демографічна інформація, як первинна, так і вторинна, повинна відповідати основним вимогам, таким як детальність, вірогідність, багатоаспектність, систематичність тощо.

Дані про стан населення на визначений момент часу одержують з переписів населення і спеціальних вибіркових обстежень, у тому числі і соціологічних дослідженнях.

Дані про демографічні події за той чи інший період часу одержують з їхньої реєстрації, в міру їхнього виникнення.

Джерелом даних про населення можуть бути також різноманітні списки населення, що ведуться з тією чи іншою метою (виборчої, військово-облікової, даної реєстрації в місцях проживання і т.п.). Також існують реєстри населення, що по'єднують у собі властивості переписів і поточного обліку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?