Курсова робота «Технологічні основи отримання дорогоцінних металів», 2003 рік

З предмету Техніка, технології · додано 12.05.2009 21:27 · від Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1.Загальна інформація про благородні метали. 1.1. Характеристика золота і срібла. 1.2. Історія золота та срібла. 1.3. Застосування золота і срібла. Розділ 2. Технологічний процес отримання золота та срібла афінажем. 2.1. Сировина та підготовка його до афінажу. 2.2. Афінаж електролізом срібла. 2.2.1. Особливості електролізу срібла. 2.2.2. Електроліз у ваннах. 2.2.3. Побічні продукти електролізу срібла. 2.2.4. Срібло високої проби. 2.3. Афінаж електролізом золота. 2.3.1. Особливості електролізу золота. 2.3.2. Електроліз у ваннах. 2.4. Обробка відходів виробництва. Розділ 3. Техніко-економічні показники технологічного процесу. 3.1. Концентрація азотної кислоти при електролізі срібла. 3.2. Вміст міді в електроліті. 3.3. Контроль кислотності та температури при електролізі золота. 3.4. Розрахунок сили струму. 3.5. Віднесення дорогоцінних металів з газами леварних цехів, що відходять. 3.6. Втрати благородних металів. 3.7. Контроль технологічного процесу та баланс дорогоцінних металів. Висновок Використана література

Висновок

Важко уявити сучасне життя без металів. Тисячі років тому люди навчилися користуватися металами і видобувати їх з природних сполук. Майже три чверті менделеївськой таблиці хімічних елементів, з яких побудоване все, що існує у Всесвіті, складають метали. Десятки з них широко застосовуються в техніці та побуті.

Благородні метали мають велике народногосподарське значення. Ми застосовуєм їх у багатьох сферах повсякденного життя.

Використання металів потребує знання їх властивостей: хімічних, фізичних, механічних. Також необхідне знання технологій, щоб можна було успішно та економічно доцільно господарювати в даній сфері.

Потреби у дорогоцінних металах з кожним роком все більше зростають. Тому вдосконалення процесів видобутку благородних металів з руд і концентратів, збільшення виробництва цих металів є важливим завданням.

В наш час золото та срібло отримуються з корінних руд за допомогою гідрометалургійних процесів або з використанням комбінованих схем, в яких велику роль відіграють прийоми збагачення різноманітними методами. Наступний етап отримання благородних металів – розділити їх та отримати в чистому вигляді. У цьому і полягає мета афінажа

Афінаж золота і срібла здійснюють на спеціаліалізованих заводах. Існують такі методи афінажа, як хлорний процес, кислотний метода або електроліз. Перший метод дешевше електролітичного, та не дає можливості отримання повністю чистого золота. Використовується в якості валютного металу. Другий є громіздким, дорогим і також не дає можливості отримати метали тієї чистоти, яка необхідна для сучасної промисловості. Тому можна зробити висновок, що найбільш оптимальним та економічно вигідним є афінаж електролізом.

Щодо розвитку металургії благородних металів у нашії країни, то зараз вона має значні перспективи створення власної золоторудної мінерально-сировинної бази, і більше того, зобов’язана створити її для власної економічної безпеки. Одним із способів цього може бути залучення до національної економіки закордонних вкладень та вдала політика держави відносно розвитку металургії впровадження нових технологій та стимулювання до наукою праці у сфері інновацій в технологіях.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали