Курсова робота «Боротьба з корупцією в митних органах України», 2008 рік

З предмету Право · додано 12.05.2009 13:19 · від ФЕНРИР · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Боротьба з корупцією в Україні 6 1.1. Поняття корупції та корупційних діянь 1.2. Спеціальні обмеження для посадових осіб митних органів 69 РОЗДІЛ 2. Стан корупції в митних органах 13 2.1. Сприйняття розповсюдженості корупції у різних сферах митного контролю 2.2. Досвід корупції в митних органах України 2.3. Корупція на етапах митного контролю 13 РОЗДІЛ 3. Заходи з попередження та запобігання корупції в митних органах 22 3.1. Причини та умови вчинення корупційних діяно в митних органах 3.2. Адміністративно-правові заходи боротьби з проявами корупції в митних органах 3.3. Внутрішній контроль у митній службі 3.4. Ротація кадрів та удосконалення кадрової роботи в митних органах Висновки 40 Список використаних джерел 42

Висновок

Підсумовуючи результати дослідження, є всі підстави вважати, що в Україні існує нормативна база для боротьби з корупцією. При цьому помітна тенденція до закріплення норм, але залишаються суттєві проблеми з їх втіленням - в реальності часто механізм досягнення задекларованих цілей просто не працює.

Серед причин та умов, що сприяють вчиненню корупційних діянь в митних органах можна назвати наступні:

 недостатнє матеріально-технічне забезпечення митної служби та митників;

 прогалини в підборі кадрів;

 недостатній рівень підготовки, управлінської культури частини працівників

 відсутність дієвого механізму контролю

 недостатня ефективність механізму атестації та невизначеність процедури ротації працівників на окремих посадах

Основними напрямами діяльності щодо усунення причин та умов, що сприяють вчиненню корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних із корупцією, є:

 поліпшення матеріально-технічного забезпечення митної служби;

 оптимізація рівня матеріального забезпечення митників;

 систематичний нагляд за поведінкою працівників (внутрішній контроль), виявлення фактів вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних із корупцією, та вжиття заходів щодо притягнення до відповідальності винних осіб;

 приділяти увагу підбору кадрів, основним критерієм має бути професійність та моральні якості;

 запровадження інституту ротації кадрів та визначення механізму її проведення.

Ротація кадрів є важливою складовою механізму управління колективом і кар’єрою співробітників митної служби. Ротація кадрів – один із важливих засобів кар’єрного росту, завдяки якій керівник має можливість досконало вивчити потенціал своїх підлеглих, вивірити критерії оцінки їх праці, від об’єктивності залежать умови їх подальшого службового росту, а підлеглі, в свою чергу, отримують нагоду ще раз випробувати свої сили у новому колективі, самокритично оцінити свої здібності до адаптації в нових умовах. Однорівнева ротація проводиться з метою визначення рівня професійної та загальноосвітньої підготовки, що дозволяє всебічно розкрити кадровий потенціал, вивчити особовий склад щодо фаховості, з метою залучення до резерву на вищі посади. Вона спрямована на застереження протиправної діяльності особового складу, профілактику корупційних діянь.

Ключовим елементом заходів із забезпечення додержання законності посадовими особами митних органів має стати прийняття Дисциплінарного статуту митної служби України, який перебуває на розгляді Верховної Ради України.

На жаль, за останні роки для України корупція стала швидше нормою ніж виключенням. Можна говорити, що нині вона становить серйозну загрозу для верховенства права, для демократії та прав людини. Корупція також підриває довіру до влади в цілому, зменшує вагу принципів державного управління, рівності та соціальної справедливості, є перепоною для конкуренції, ускладнює економічний розвиток та становить серйозну загрозу стабільності демократичних інститутів і моральних устоїв суспільства.

Проте суспільство — не пасивна річ, корупції можна запобігти, якщо кожен відчуватиме персональну відповідальність. Тому головним завданням, що стоїть сьогодні перед Україною в процесі боротьби з корупцією, залишається попередження корупції, мобілізація широкої суспільної підтримки для здійснення антикорупційних заходів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали