Курсова робота «Сутність і функції корпоративної культури», 2008 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 12.05.2009 12:34 · від nisa · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сутність корпоративної культури 5 1.1. Корпоративна культура: визначення, сутність і необхідність 5 1.2. Типи корпоративної культури 7 1.3. Види корпоративної культури 8 1.4. Структура і зміст корпоративної культури 15 1.5. Функції корпоративної культури 19 Розділ 2. Формування і реалізація корпоративної культури. 20 2.1. Фактори, що впливають на формування корпоративної культури підприємства 20 2.2. Принципи формування корпоративної культури 24 2.3. Вимір ефективності корпоративної культури 27 2.4. Зміна та способи передачі корпоративної культури 32 Розділ 3. Корпоративна культура в Україні 35 Висновок 42 Список використаної літератури 44 Коментар модератора: робота не містить посилань на літературу

Висновок

Корпоративна культура являє собою більшу область явищ матеріального й духовного життя колективу: домінуючі в ньому моральні норми й цінності, прийнятий кодекс поводження й укорінені ритуали, традиції, які формуються з моменту утворення організації й розділяються більшістю її співробітників.

Корпоративна культура усе ще занадто хиткий термін для опису всього, що лежить під раціональною, вимірюваною поверхнею організації. Однак більшість теоретиків погоджуються з тим або іншим варіантом базового визначення: корпоративна культура - це втілення відносини працівника компанії до ключових цінностей, переконанням і традиціям у характерних моделях. Культура матеріалізується в корпоративних переказах, церемоніях, святкуванні успіхів, звичаях. А також - з метою, стратегії, процесі керування, структурі, методах розподілу ресурсів компанії.

На сьогоднішній день вся ідеологія корпоративної культури виходить, як правило, від першої особи підприємства. На сучасних російських підприємствах немає служб корпоративного розвитку, а виходить, ідеї й подання директора і є ті орієнтири розвитку, які розвертаються в різних управлінських практиках.

Безсумнівно, що тільки інтенсивна й цілеспрямована робота з персоналом організації може принести як або гідні плоди на ниві вирощування корпоративної культури. Проекти, меморандуми, схеми, записки й ідеї так і залишаться незатребуваними паперами, якщо одного чудового дня керівник не усвідомить, що проект став чимсь більшим, а саме, "душею", повітрям організації.

На більшості підприємств процес формування корпоративної культури не артикульований і не формалізований, корпоративність створюється щоденними практиками керування й символічних позначень що відбуває. Почасти тому, що корпоративна культура - це лексика сучасного ринкового менеджменту, а більшість підприємств управляються "старими" кадрами. З іншого боку, культура, що відтворює традиційні принципи керування трудовим колективом, не має потреби в усвідомленні й озвучуванні. Інструментальне відношення до корпоративної культури ще не носить розповсюдженого характеру. Проте, менеджмент уживає свідомо й неусвідомлено певні кроки по вибудовуванню нового соціального порядку на своїх підприємствах, що відповідає поданням лідерів про правильну постановку справи.

Природно, що корпоративна культура не приносить доход і прибуток сама по собі, хоча звичка щоранку вставати в шість ранків і йти працювати в поле, вирощуючи пшеницю - це теж культурна характеристика. Тому стає важливим встановити зв'язок між діяльністю по формуванню, діагностиці й змінам - читай, розвитку корпоративної культури й іншими, більше традиційними областями уваги менеджерів й організацій.

Але в той же час, навряд чи хто стане сперечатися з тим, що згуртована й прагнуча до єдиної мети команда, здатна вирішувати поставлені перед нею завдання з набагато більшим ентузіазмом й, як наслідок, ефективністю, чим розрізнений колектив працівників.

Зрозуміло, що не завжди в організації існують умови для того, щоб почати в повному обсязі й комплексно роботу з підвищення прихильності своїх співробітників. Керівникові часто представляються більше термінові й пріоритетними такі завдання, як недостача фінансових засобів, податки й неплатежі, труднощі з поставками сировини й збутом готової продукції й т.д. Але вирішити ці проблеми поодинці, без допомоги колективу прихильного цілям організації, не зможе жоден керівник.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали