Курсова робота «Підготовка зовнішньоторговельної угоди на постачання насіння соняшника», 2006 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 11.05.2009 22:23 · від малявка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Аналітична маркетингова оцінка ринку соняшника 5 1.1. Аналіз світового ринку соняшника 5 1.2. Аналіз світової торгівлі соняшником 7 1.3. Аналіз попиту і споживання на ринку соняшника 11 1.4. Аналіз світових цін на соняшник 13 1.5. Аналіз українського ринку соняшника 15 2. Правове й економічне обгрунтування можливості здійснення зовнішньоторгівельної угоди 18 2.1. Тарифне регулювання ринку соняшника 18 2.2. Нетарифне регулювання ринку соняшника 19 2.3. Заборони,вимоги і стандарти,що застосовують до соняшника при зовнішньоторгівельних операціях 20 2.4. Особливості й умови транспортування соняшника 20 2.5. Валютне регулювання екпортно-імпортних операцій і оподаткування на ринку соняшника 21 2.6. Економічне обґрунтування можливості здійснення зовнішньоторгівельної угоди на купівлю-продаж насіння соняшника і розрахунок його прибутковості 21 3.Зовнішньоекономічний контракт на постачання соняшника 23 Висновок 27 Список використаних джерел 29 Додатки 30

Висновок

Аналіз існуючого світового ринку соняшника, продуктів його переробки, а також інших олійних насінь і рослинних олій говорить про те, що на сьогоднішній день не існує єдино правильних відповідей на питання: що вигідніше експортувати? У наш час занадто багато факторів впливає на ціноутворення, а в підсумку на валютні надходження від експорту того або іншого товару або групи товарів. Швидко мінлива кон’юнктура світового ринку вимагає прийняття оперативних рішень. На ринку часто буває так, що експортувати соняшник у цілому більш вигідно, ніж продукти його переробки, і тому однобічне регулювання ринку призводить до таких же однобічних наслідків. Варто також враховувати, що ціни на насіння соняшника не є прямим відображенням цін на соняшникову олію. Дуже часто імпортери соняшника платять за нього більше через те, що шрот, одержуваний при переробці, реалізується усередині країни-переробника по досить високих цінах і це дозволяє їм компенсувати втрати при низьких цінах на олію. Крім того, нові технології переробки дозволяють одержувати максимальну можливу кількість олії, за рахунок чого знижується його собівартість.

На даному етапі відбувається значне збільшення виробництва соняшника, проблеми з його реалізацією, з експортом олії ( в основному у ціновому плані), обхідні шляхи вивозу соняшника і наростаюче розчарування багатьох сільгоспвиробників, трейдерів і постачальників матеріально-технічних ресурсів у насінні соняшника як у високоліквідному товарі.

Ми вступаємо в новий сезон з невирішеною проблемою експортного мита, неймовірно низькими цінами на соняшник (меншими, ніж ціна на продовольчу пшеницю при майже подвійних втратах) і, як раніше, без найменшого поняття про те, як ситуація буде розвиватися надалі.

Збільшення виробництва соняшника в Україні при вкрай низьких світових цінах і скороченні виробництва зернових ( при досить сприятливій кон’юнктурі) – це найкращий приклад нерозуміння світового ринку сільгосппродукції, і в першу чергу людьми, відповідальними сьогодні за розвиток АПК України. Інформованість сільгоспвиробників знаходиться на найнижчому рівні, а державні структури, покликані здійснювати інформаційне обслуговування й орієнтувати сільгоспвиробників на вирощування найбільш вигідних культур, незважаючи на президентські укази і кількаразові запевняння керівників Мінагрополітики, у цьому випадку свою функцію не виконали.

Що стосується реалізації олії, то, з огляду на підвищення цін на ринку в 2003 році, переробними реалізовували велику частину зробленого товару за рахунок низьких експортних цін. Значна частина насіння була вивезена вже по напрацьованих схемах без плати мита. Чи захочуть селяни сіяти такий «дорогий» і такий «дешевий» соняшник, чи захочуть трейдери фінансувати його виробництво, чи захочуть постачальники засобів захисту рослин, добрив та інших МТР поставляти свої товари замість майбутнього врожаю соняшника? Ось головні питання, які треба вирішувати вже зараз.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення