Курсова робота «Особливості фінансової системи республіки Польща», 2006 рік

З предмету Фінанси · додано 11.05.2009 13:43 · від anna-ven · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Поняття і організація фінансової системи Європейського Союзу 5 1.1. Соціально-економічна природа європейської інтеграції. Роль ЄС у загальносвітовому розвитку 5 1.2. Етапи економічної інтеграції в Європі. Створення і розвиток . 7 1.3. Інституціональна структура ЄС: Європейський парламент, Рада, Комісія, Суд, Економічний і Соціальний Комітет 9 Розділ ІІ. Фінансова система Республіки Польща 12 2.1. Пріоритетні галузі розвитку 12 2.2. Основні макроекономічні показники 16 2.3. Принципи організації оподаткування 19 2.4. Валюта і банківська система 21 Розділ ІІІ. Актуальні проблеми і перспективи розвитку ЄС 26 Висновок 31 Список використаної літератури 33

Висновок

На початку 90-х років у Польщі було проведено масштабні заходи щодо трансформації економічної політики, які дістали назву „шокової терапії”. Справді, масштабність заходів спричинила великі негаразди як для економіки цієї країни, так і для усіх суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаних на той час із польським бізнесом. Унаслідок таких урядових дій уже наступному уряду в 1994—1997 роках довелося забезпечувати „терапію без шоку”, тобто виправляти попереднє „хірургічнене втручання” непродуманої державної політики, після чого зважена урядова діяльність спонукала економіку до того, що за роки після внесення змін та корективів, ВВП країни зріс більш ніж на 28%, інфляція впала на дві третини, безробіття зменшилося з 3 мільйонів до 2 мільйонів осіб, а приплив іноземного капіталу перевищив 16 млрд. дол. США. Тобто помилковість застосованого урядом прискореного проведення реформ звела нанівець добрі наміри щодо становлення ринкової економіки, і тільки завдяки супротивним заходам у країні було подолано негативні явища. Надалі більшість заходів, разом із дерегуляцією, роздержавленням і денаціоналізацією економіки, які розпочали проводити, так би мовити, „по живому”, новому польському уряду доводилося також поступово пом'якшувати.

У середині 90-х років у Польщі багато уваги було також приділено інституціональним перетворенням, які проводилися одночасно із подальшою приватизацією й лібералізацією підприємницької діяльності, з метою полегшення участі новостворюваного приватного капіталу, здійснення заходів допомоги у формуванні національного капіталу і поліпшення ефективності, без апріорного припущення, що ринок сам упорається зі своїми функціями. У Польщі, як і в багатьох інших країнах колишнього соціалістичного табору, для визначення доходів застосовувався так званий коефіцієнт Джини, який вимірює нерівність доходів, тобто чим вищий коефіцієнт, тим вища нерівність. Тож застосування такого типу коефіцієнта на той час виявляло можливість наочної демонстрації того, що нерівність доходів населення у 90-х роках значно посилилася і призвела до знецінення життєвого рівня в цій та ще у більшості країн колишнього соцтабору.

Трансформація устрою, що зараз відбувається в Польщі, – процес надзвичайно важкий, але водночас необхідний для створення економічної системи, яка базується на сучасних ринкових відносинах. Внаслідок прогресивних економічних змін відбувся як динамічний розвиток нових підприємств, так і реструктуризація старих.

В курсовій роботі визначено поняття і організацію фінансової системи Європейського Союзу; проаналізована фінансова система Республіки Польща; виокремлено актуальні проблеми та запропоновано перспективи їх розвитку в ЄС.

Необхідність суттєвих змін у фінансовій системі очевидна, а проблема побудови ефективної фінансової системи – одна з найбільш актуальних у ринкових відносин.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення