Реферат «Екологічна політика», 2006 рік

З предмету Екологія · додано 10.05.2009 14:50 · від Ксенія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Суть і призначення екологічної політики на планеті 4 2. Аналіз розвитку екологічних тенденцій,які формують проблеми ХХІ століття 7 3. Прогнози і стратегія подолання екологічних проблем в майбутньому 11 Висновки 14 Список використаної літератури 15

Висновок

Надії людства на те, що науково-технічний прогрес у XX ст. збалансує матеріальне забезпечення й екологічну безпеку, не виправдалися. Вирішення одних проблем породжує нові та, як показала історія, ще складніші й небезпечніші.

Найбільших успіхів у вдосконаленні систем технологій економіки в напрямку зменшення негативного техногенного впливу на природу досягли демократичні суспільства з високим рівнем освіти. Найскладніші технологічні й екологічні проблеми сучасної індустріальної економіки виникають в економічних регіонах високорозвинених держав.

Необхідно досягнення науки й техніки спрямувати на:

• розроблення систем екологічної безпеки всіх країн, що передбачає наукове обґрунтування й науково-технічне та нормативне забезпечення еколого-гігієнічних заходів, створення методів прогнозування та засобів запобігання природним і техногенним катастрофам, визначення екологічного ризику для здоров'я населення, критеріїв та зон надзвичайного екологічного стану, проведення екологічного моніторингу;

• розроблення методів і засобів протидії негативним змінам ландшафтів, рослинного й тваринного світу, способів їх збереження та збагачення;

• охорону й відтворення земельних ресурсів, формування екологічно стійких регіонів для вирощування екологічно чистої продукції.

Поширена сучасна ідея заміни екологічно шкідливих технологій на “безвідходні” хибна: вона не економічно виправдана, а екологічно неприродна. У XXI ст. необхідно входити з новою концепцією паритетної збалансованості процесів природних екологічних систем з технологічними системами матеріально-енергетичних потоків індустріальної економіки, з визначеною ціною світових природних ресурсів і з обов'язковою технологічною конверсією промислових токсичних відходів на природні нешкідливі речовини.

У системі вищої освіти необхідно опрацювати нову парадигму викладання знань зі сфери відносин людини з природою на базі єдиної навчальної програми природничих, технологічних і гуманітарних дисциплін.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?