Курсова робота «Підбурювач злочину», 2008 рік

З предмету Право · додано 25.11.2010 23:33 · від Ксенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Поняття та форми співучасті 3 Розділ ІІ. Кримінальна характеристика підбурювача як співучасника злочину5 Розділ ІІІ. Кримінальна кваліфікація підбурювання як самостійних закінчених злочинів17 Висновки23 Список використаних нормативних матеріалів, літератури 25

Висновок

Кримінальне законодавство визнає співучастю таку спільну умисну діяльність декількох суб’єктів злочину, за якою співучасниками злочину поряд з виконавцями визнаються організатори, підбурювачі та пособники. Від взаємозв’язку співучасників значною мірою залежать особливості їх спільної діяльності, межі відповідальності.

Суб'єктивні ознаки співучасті полягають в умисній спільній участі у вчиненні умисного злочину. Вони зводяться до такого: співучасть можлива тільки в умисному злочині; всі співучасники злочину діють умисно. Це означає:

а) співучасть можлива тільки в умисному злочині, тобто тільки тоді, коли виконавець діє умисно. Умисел при цьому може бути як прямим, так і непрямим. Можливі також інші різновиди умислу: визначений і невизначений; заздалегідь обміркований і раптово виниклий. З урахуванням тексту ст. 26 КК співучасть у необережних злочинах, тобто злочинах, учинених виконавцем внаслідок злочинної самовпевненості або злочинної недбалості (ст. 25), неможлива;

б) за співучасті не тільки виконавець, а й організатор, підбурювач, пособник, тобто всі співучасники, повинні діяти умисно. Це означає, що всі співучасники, безвідносно до їх ролі (виконавець, організатор, підбурювач, пособник) і ступеня участі в злочині, що скоює виконавець, діють умисно, їх групова суспільно небезпечна поведінка характеризується єдністю намірів (єдність умислу).

Інтелектуальна ознака умисної вини за співучасті полягає в тому, що співучасники (організатор, підбурювач, пособник) усвідомлюють суспільно небезпечний характер дій, що вчиняються ними особисто, а також суспільно небезпечний і злочинний характер дій виконавця. Водночас виконавець повинен розуміти, що він діє разом і сумісно з іншими співучасниками, спирається на їх активні або пасивні дії, що вони тією чи іншою мірою сприяють йому у вчиненні злочину, тобто усвідомлює, що діє з ними спільно.

Підбурювач – особа, яка умовлянням, підкупом, погрозою, примусом або іншим чином схилила іншого співучасника до вчинення злочину. При цьому він умисно викликав у іншої особи рішучість чи зміцнював в ній намір вчинити злочин, що вже виник. Частіше за все підбурювач схиляє до вчинення злочину виконавця.

Підбурювання завжди виражається в активній діяльності. Дії підбурювача можуть бути виражені в різній формі: особиста бесіда, телефонна розмова, інтрига, провокація, лист тощо.

Підбурювання характерне тим, що підбурювач схиляє до вчинення злочину особу, яка не мала до цього рішучого наміру його вчинити. У тих випадках, коли такі наміри у виконавця виникли незалежно від стороннього втручання, однак йому дають поради і вказівки, такі дії не є підбурюванням, а особа, яка їх дає, може бути визнана пособником, якщо ц рекомендації полегшили вчинення злочину.

Мета і мотиви дій підбурювача і пособника можуть не збігатися з намірами виконавця, однак ця обставина не впливає на кваліфікацію їх дій.

Від підбурювання як виду співучасті слід відрізняти деякі види самостійних злочинів, які мають форму підбурювання (ст. 436 КК).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?