Курсова робота «Регіональні аспекти зовнішньоекономічних зв'язків Індонезії», 2007 рік

З предмету РПС · додано 10.05.2009 11:17 · від Евгений · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1 1. Місце і значення зовнішньоекономічних зв’язків в економіці Індонезії 3 2. Передумови формування експортного потенціалу Індонезії 8 2.1. Природно-екологічні передумови 8 2.2. Економіко-географічні та економічні передумови 11 2.3. Демографічні передумови розвитку 17 2.4. Історичні передумови розвитку 18 3. Сучасна струткура зовнішньої торгівлі Індонезії 20 3.1. Товарна структура 20 3.2. Регіональна структура 25 4. Участь Індонезії в регіональних економічних об’єднаннях та зонах вільної економічної торгівлі 29 5. Сучасні особливості розвитку зовнішньо-економічних зв’язків Індонезії з Україною 32 6. Проблеми і перспективи зовнішньо-економічних зв’язків Індонезії 34 Висновки 37 Список використаної літератури: 39

Висновок

Індонезія відіграє усе більш помітну роль у світовій системі господарства. Високі показники економічного росту країни забезпечуються в основному за рахунок розвитку зовнішньої торгівлі і залучення іноземних інвестицій на основі висновку відповідних угод. Сьогодні Індонезія випереджає багато провідних індустріальних держав по числу угод про вільну торгівлю, що укладені з 33 державами, і угод про заохочення і взаємний захист інвестицій, підписаних з 18 країнами світу.

Природно-екологічні передумови визначають переважно експортний потенціал Індонезії у сфері сільськогосподарського виробництва та видобувної промисловості. Вплив географічного положення та рівня економічного розвитку на особливості регіонального розвитку ЗЕЗ Індонезії є досить значним, оскільки безпосередньо визначає формування експортного потенціалу країни.

Необхідність існування зовнішньоекономічних зв'язків обумовлюється тим, що різні країни мають різні виробничі умови. Виходячи з цього, країни спеціалізуються на виробництві такої продукції, яка значною мірою дешевша від зарубіжних аналогів, що в кінцевому підсумку приносить прибуток кожній країні-учасниці, задовольняє потреби споживачів у продукції кращої якості.

Найбільшими торговими партнерами Індонезії серед азіатських держав є КНР, Тайвань і Сінгапур. Серед індонезійських експортних товарів на ринку Сінгапуру найбільш міцні позиції займає продукція деревообробної промисловості. Її частка збільшилася з 22,8% у січні 2000 року до 75,4% у січні 2006 року. На ринку КНР частка аналогічної продукції також зросла з 31,2% до 35,3%, що пояснюється зростанням обсягів житлобудівництва в цих країнах. Зміцнилися також позиції Індонезії в торгівлі готовим одягом на ринках США, Німеччині і Великобританії, меблями на ринках США, Японії, Голландії, Франції і Великобританії. Одночасно в 2003 році скоротився експорт телекомунікаційного устаткування в США, Сінгапур і Францію, натурального каучуку в Японію, Сінгапур. Частка участі Індонезії у світовій торгівлі складала близько 1%.

Проблеми торгово-економічного співробітництва між Україною і Індонезією можуть і повинні бути вирішені головним чином шляхом подальшої інтеграції України у світову систему господарства з урахуванням дотримання і захисту прав і інтересів українських експортерів на Індонезійському ринку. При цьому успішний розвиток співробітництва буде залежати як від ділової активності самих підприємців, так і від усебічної підтримки з боку держави.

Індонезія відіграє зростаючу роль у міжнародних справах, будучи активним членом ООН і Організації Ісламська конференція (ОІК). У Південно-Східній Азії вона спирається на партнерів по АСЕАН. Послідовно відстоюючи економічні й екологічні інтереси країн третього світу, вона в той же час підтримує дуже розвинуті і взаємовигідні зв'язки зі США, Японією, державами Європи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення