Курсова робота «Пам’ятки архітектури Одеси як екскурсійні об’єкти», 2003 рік

З предмету Туризм · додано 10.05.2009 10:08 · від melkaya · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ i. Історія міста 6 Розділ ii. Найвідоміші вулиці міста як скарбниці історичних пам’яток одеси 2.1. Приморський бульвар 10 2.2. Вулиця Гоголя 11 2.3. Вулиця Сабанаєв міст 12 2.4. Єкатеринінська площа 12 2.5. Вулиця Ланжеронівська 13 2.6. Вулиця – Гаванна 14 2.7. Вулиця Дерибасівська 15 2.8. Вулиця Пушкінська 15 2.9. Вулиця Преображенська 16 2.10. Французький бульвар 17 2.11. Вулиця Старопорто – Франковська 18 2.12. Вулиця Садова 19 2.13. Вулиця Рішельєфська 20 Розділ iii. Архітектурні пам’ятки одеси 3.1. Театр опери і балету 21 3.2. Потьомкінські сходи 26 3.3. Воронцовський палац 27 3.4. Одеська міська дума 29 3.5. Троїцька церква 30 3.6. Спасо-Преображенський кафедральний собор 32 3.7. Кірха Святого Павла 37 Висновки 41 Список літератури та джерел 44

Висновок

Оспівана в піснях сліпуча перлина біля моря - Одеса, гостинна і привітна у будь-яку пору року, але особливо барвиста і весела влітку, коли місто наповнюється захопленою мовою туристів.

Третє по величині місто України, великий економічний, промисловий, науковий, культурний і курортний центр країни - Одеса, готова поділитися з мандрівниками ніжністю своїх піщаних пляжів, м'якістю свого комфортного клімату, теплотою Чорного моря, цілющими властивостями лиманових грязей, затишком сучасних готелів і пансіонатів і посмішками місцевих жителів.

Столиця тонкого і своєрідного гумору Одеса, що зуміла, не дивлячись на всі перипетії і потрясіння, зберегти історичну зовнішність Старого міста, може по праву гордиться своєю унікальною архітектурною і культурною спадщиною.

У центральній частині міста — ансамбль будівель епохи класицизму з пам'ятником А. Е. Рішельє і Потьомкінськими сходами (1826—1841). У стилі класицизму палаци Воронцова, Потоцького, Наришкіної, Стара біржа, шпиталь. У стилі вікторіанської готики палац Бжозовського ("Шахський палац"). У межах Одеси та її околицях — кліматичні та бальнеологічні курорти.

В Одесі знаходяться славнозвісні Потьомкінські сходи, що мають 192 сходинки. Вони були збудовані князем Воронцовим, генерал-губернатором Новоросії, Бесарабії та Кавказу, який зробив великий внесок у розвиток міста. Сходи коштували йому 800 тис. рублів та були подарунком на день народження його дружині, Єлизаветі Ксавер'ївні, на той час — першій красуні міста. У радянські часи сходи були перейменовані у пам'ять повстання на броненосці "Потьомкін" у 1905 році (до революції сходи називалися Рішельєвскими). Будівництво цих величних сходів тривало з 1837 до 1841 року. Автором проекту був архітектор Франц Боффо, який ретельно розробив пропорції споруди.

Приїхавши до порту та піднявшись Потьомкінськими сходами, ви вийдете на Приморський бульвар — найкрасивіший у місті. Звідси добре видна панорама порту. Уздовж всього бульвару тягнуться прекрасні архітектурні ансамблі. Там знаходиться пам'ятник російському поетові О. С. Пушкіну. Приморський бульвар — це улюблене місце прогулянок мешканців міста і гостей.

Не меншою визначною пам'яткою міста є вулиця Дерібасівська, названа так на честь засновника міста Осипа Дерібаса (Хосе де Рібас), а також примикаюча до неї Грецька площа. В даний час більша частина вулиці і площа — пішохідні, і разом з примикаючим Міським Садом є одними з найулюбленіших місць відпочинку і прогулянок мешканців і гостей міста. Там є численні ресторани, бари, крамниці та готелі. Життя на цій вулиці рідко завмирає навіть вночі. Міський Сад традиційно є місцем зустрічі та виставки-продажу одеських художників.

Помітне місце в культурному житті міста займає Державний академічний театр опери та балету. Його будівля, зведена у 1884—1887 роках, є одною з найкрасивіших у Європі архітектурних споруд. Його портал прикрашають скульптурні групи, що алегорично зображують Комедію та Трагедію. Відвідування цього театру залишає незабутнє враження. Театр є відомим своєю історією. У ньому бували видатні письменники і композитори, на його сцені виступали великі співаки Шаляпін, Карузо, Собінов, танцювала Ісідора Дункан

При відвідуванні Одеси варто побувати в музеях: Археологічному, Західного і Східного мистецтва, Літературному, Військово-Морському, Художньому, Одеському музеї О. С. Пушкіна, Одеському музеї нумізматики та інших.

Неабияку архітектурну цінність має будівля Старої біржі, де сьгодні міститься міська рада.

Одеса – це місто-музей, вона таїть у собі величезну кількість шедеврів,які манять до себе.

Різноманітність архітектурних пам'яток дає можливість проводити по місту багато тематичних екскурсій, знайомити туристів з неповторною красою, цікавою історією, житловими та культовими спорудами.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали