Курсова робота «Рефінансування комерційних банків», 2008 рік

З предмету Банківська справа · додано 10.05.2009 02:36 · від pusy · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Механізми рефінансування банків 2.Проведення Національним банком рефінансування банків через тендери 3.Надання банкам кредитів "овернайт" через постійно діючу лінію рефінансування 4.Порядок надання Національним банком стабілізаційного кредиту 5.Проведення Національним банком операцій з купівлі/продажу державних цінних паперів на відкритому ринку Висновок Список використаної літератури Дана курсова робота не містить посилань на літературу

Висновок

Отже, рефінансування комерційних банків - операції з надання кредитів Національним банком банкам у встановленому ним порядку з метою підтримання ліквідності банків. Рефінансування комерційних банків як інструмент грошово-кредитної політики базується на функції НБУ як «кредитора в останній інстанції». Комерційні банки звертаються до нього за кредитом найчастіше у разі появи тимчасового дефіциту первинних резервів. Такі позики банки просять, як правило, на короткий строк і одержують у порядку переобліку комерційних векселів чи під заставу цінних паперів, у тому числі й комерційних векселів. Надаючи кредити, НБУ збільшує первинні резерви комерційних банків, а отже, й загальну суму грошей в обігу.

Для ефективного регулювання грошово-кредитного ринку, управління ліквідністю банківської системи, виконання функції кредитора останньої інстанції Національний банк з урахуванням поточної ситуації на грошово-кредитному ринку застосовує такі механізми рефінансування банків:

- рефінансування банків через операції на відкритому ринку;

- надання стабілізаційного кредиту.

Національний банк може прийняти рішення про підтримування ліквідності банку через відповідні механізми рефінансування, якщо банк дотримується таких основних вимог:

- має ліцензію Національного банку на здійснення відповідних банківських операцій;

- термін діяльності - не менше ніж один рік;

- має у своїй власності активи, які можуть бути прийняті в заставу;

- виконує зобов'язання щодо економічних нормативів: мінімального розміру регулятивного капіталу (Н1), адекватності основного капіталу (Н3), поточної ліквідності (Н5)та ін.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали