Курсова робота «Дослідження туристично – рекреаційних ресурсів м. Одеси», 2009 рік

З предмету Туризм · додано 09.05.2009 14:49 · від ліля · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ I. Туристично – рекреаційні ресурси м. Одеси. 1.1. Природні умови і ресурси. 1.2. Соціально - економічна сфера. 1.3. Екологічні умови. 1.4. Архітектурно-естетичні умови. II. Організація туру за архітектурною тематикою. III. Рекомендації покращення стану в регіоні, переваги та недоліки. Висновок Список використаної літератури

Висновок

Місто Одеса являється одним великим пам’ятником архітектури епохи класицизму. Більшість центральних вулиць міста своїми житловими будівлями, палацами, культурними та мистецькими спорудами являють величезну архітектурну цінність. Це саме те, що цікаво туристам і всім, хто відвідує місто. На жаль, нині це все в сумному стані.

Одеса має амбіції туристичної столиці. Поки що це нереалізовані амбіції. Дійсним туристичним центром в країні є головний Одеський конкурент у цій сфері -- Крим. Водночас курортно-рекреаційний і культурний потенціал міста та регіону дають шанси для серйозних сподівань. Уже багато мовлено про те, що цей потенціал давно час реалізовувати і перетворювати туризм чи не в головну індустрію Одеської області. Лише такі фактори як тепле море, заповідні зони в гирлах Дунаю та Дністра, пам'ятки архітектури та культури, достатньо розвинений бізнес розваг, а також іще не втрачені залишки радянської системи оздоровлення (йдеться про санаторії, пансіонати, будинки відпочинку) могли би сприяти стрімкому розвитку туризму в регіоні.

У регіоні налічується понад 700 установ оздоровлення, лікування та відпочинку, у тому числі: 35 санаторіїв (4,9%), 8 санаторіїв-профілакторіїв (1,1 %), 44 дитячих оздоровчих закладів (5,8 %), 118 готельних підприємств (15,4 %), 558 баз відпочинку (72,9 %), що дозволяє одночасно розташувати 99 тис. осіб. Втім, ситуація, яка розвивається довкола пострадянських санаторіїв, говорить швидше про руйнацію рекреаційного потенціалу, аніж про його розвиток.

Аналітики водночас схиляються до думки, що проблем у міста таки надмірно багато. Адже чи не головною перешкодою для розвитку туризму в Одесі є незадовільний стан житлово-комунального господарства, що, в свою чергу, є обов'язковою частиною туристичної інфраструктури. Звичайно, необхідно витрачати кошти на рекламу, однак, коли споживач таки спокушається на рекламований продукт і наштовхується одразу ж на його недоброякісність, ефект створюється протилежний очікуваному.

Зараз важко проводити моніторинг відвідуваності туристами і гостями Одеси. Нині немає прямих показників, які дозволяють визначати реальну кількість приїжджих до міста. Ускладнюється ситуація і тим, що комерційні туристичні служби не особливо схильні афішувати свої доходи. Водночас мерія дійшла висновку, що в літній період 2007р. Одесу відвідало понад 800 тис. осіб і ця кількість щорічно зростає.

Щодо зеленого туризму, який набув останніми роками широкої популярності, особливо серед іноземних туристів, то одеська новітня практика свідчить, що він надзвичайно цікавий іноземцям, зокрема німцям. Останнім часом особливо популярними стали тури із груп по 12 осіб у заповідні зони Дністра та Дунаю. Однак у зв'язку із планами будівництва суднохідного каналу в гирлі Дунаю в зоні ландшафтного заповідника в екологів виникають серйозні питання, і тому перспективи розвитку зеленого туризму мають туманні обриси.

Отже, до основних чинників, які сприяють розвитку міста, відносяться:

- геостратегічне і економіко-географічне положення.

- розвинений інтелектуальний і науково-технічний потенціал.

- високорозвинений виробничий потенціал, наявність інвестиційно-привабливих галузей,

- сприятливі природнокліматачні умови.

- наявність рекреаційних і лікувальних ресурсів.

- унікальність історичної спадщини в поєднанні з природним ландшафтом.

- високий туристський потенціал.

- вільні територіальні ресурси у власності органів місцевого самоврядування.

До основних чинників, які ускладнюють розвиток міста, відносяться:

- гостра житлова проблема.

- складна демографічна ситуація.

- ускладнена екологічна ситуація.

- питання водопостачання і відведення стоків, необхідність пошуку альтернативних джерел водопостачання.

- « Дорожньо-транспортна мережа, яка не відповідає потребам вантажних і пасажирських перевезень.

- незадовільний стан історичного центру міста, основна частина забудови якого потребує реставрації.

наявність у місті потужного нафтогазового комплексу.[7]

Сьогодні спостерігається тенденція до порушення архітектурної цілісності міста шляхом вкраплення у архітектурну композицію інших стилів, які абсолютно не гармонують. Це стосується в першу чергу комерційних установ, магазинів, виробничих організацій та інших юридичних осіб, які після викупу споруди перебудовують її за своїми вподобаннями та функціональними потребами. Шляхом вирішенням цієї проблеми я вбачаю прийняття законопроекту про заборону продажі об’єктів архітектурної цінності приватним особам, або встановлення жорстких умов щодо зовнішнього оформлення таких об’єктів та їх реставрації.

Приморський бульвар м. Одеси є привабливим для туристів, має цікаву збірку об’єктів культури, мистецтва та архітектури. Екскурсія бульваром є досить різноманітною.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення