Курсова робота «Сутність і методи обчислення показників рентабельності на прикладі приватного підприємства “Пакстак”», 2007 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 07.05.2009 17:46 · від Ольга · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ І. Теоретико-методичні засади рентабельності підприємства 1.1. Значення аналізу показників рентабельності діяльності підприємства 4 1.2. Економічний зміст рентабельності 5 1.3. Визначення основних показників рентабельності 7 Розділ ІІ. Аналіз показників прибутковості діяльності підприємства ”Пакстак”. 2.1. Економічна характеристика діяльності підприємства 13 2.2. Аналіз основних техніко-економічних показників діяльності підприємства 16 2.3. Аналіз рентабельності підприємства “Пакстак” за 2004-2006 рр 18 Розділ ІІІ. Шляхи підвищення прибутковості діяльності заводу “Пакстак 26 Висновки 30 Література 32 Додатки

Висновок

Аналізуючи матеріал, наведений в курсовій роботі по темі “Сутність і методи обчислення показників рентабельності” на прикладі приватного підприємства “Пакстак” слід зазначити, що дана тема дослідження стає особливо актуальною в наш час. Адже, успішна діяльність підприємства в умовах ринку значною мірою залежить від того наскільки ефективно воно планує надходження грошових коштів, розміщає власні і позичені кошти таким чином, щоб забезпечити нормальне функціонування підприємства, одержати максимальний прибуток, підвищити рентабельність та своєчасно запобігти банкрутству.

Під час написання роботи було розглянуто основні теоретичні положення по темі, проведено ознайомлення з формами фінансової звітності, визначено та проаналізовано основні фінансово-економічні показники показників діяльності підприємства, зокрема рентабельності.

В результаті дослідження та аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства та його прибутковості можна зробити такі висновки:

— підприємство є високорентабельним;

— в 2005 році було запроваджено інвестиції, які стали доцільними і дозволили підприємству за один рік збільшити виробництво на 26,7%, однак рентабельність активів дещо знизилась, зокрема на 24,09 % у зв’язку з нарощенням нематеріальних активів, але вже в 2006 році такі заходи призвели до підвищення рентабельності до попереднього рівня;

— висока рентабельність заводу досягається переважно за рахунок великої різниці між ціною на продукцію, що наближається до європейських цін на аналогічну продукцію, і низькою заробітною платою.

У зв’язку з цим підприємство можу зіштовхнутись з такими ризиками:

1) вартість праці буде невпинно зростати (особливо висококваліфікованої) в умовах, коли зростатиме попит на кваліфіковану працю в зв’язку із зростанням виробництв та економіки в цілому, збільшенням конкуренції в середині України, Росії та країн СНД внаслідок виходу на ринок вітчизняних виробників, а також таких країн як Польща, Туреччина, Болгарія, і особливо Китай;

2) переробні підприємства, потенційні споживачі заводу “Пакстак”, внаслідок інвестицій та значної капіталізації за рахунок власних коштів будуть потребувати все більш сучасні та продуктивні машини та технологічні лінії, а зростаючі їхні фінансові можливості дозволять придбати ці лінії у провідних європейських країн-виробників.

З метою уникнення даних ризиків підприємство повинне збільшувати об’єми виробництва та продажу товарної продукції та підвищувати рентабельність, розширювати ринок реалізації.

Так, вдосконалення машини А11 ( автомат для фасування продуктів в пакети типу “Pure Pack”), а саме — виконання її в асептичному варіанті (а завод по виробництву молочних продуктів зацікавлення у застосуванні цього методу на своїх підприємствах, оскільки він дозволяє довше зберігати харчову цінність продуктів, їх органолептичні властивості), дозволить підвищити ціну цього виду продукції майже в 2 рази, що значно перекриє витрати на її розробку і виготовлення, і як результат — підвищити рентабельність продукції.

Налагодження випуску нової лінії на основі машин А11 та А7 дозволяє підвищити ціну на цю лінію до такої, що існує на ринку (тобто до 2000 тис. грн.), яка принесе підприємству більшу вигоду, ніж якби останнє продавало два види продукції А11 та А7 окремо (1760 тис. грн.). Ця різниця становить 240 тис. грн.

Застосування сучасної системи проектування і конструювання надасть можливість щомісячно економити 30,8 тис. грн. на витратах на оплату праці працівників науково-технічного відділу.

Впровадження рекомендованих методів дасть змогу підвищити рентабельність заводу „Пакстак” та забезпечити стабільний розвиток в довгостроковій перспективі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення