Курсова робота «Лізинг, як особливий вид підприємницької діяльноті», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 07.05.2009 10:07 · від Leila131 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. Теоретичні засади розвитку лізингових відносин в умовах ринкової економіки 3 1.1. Сутність та особливості лізингу 8 1.2. Порівняльна характеристика видів лізингу 8 1.3. Якісні переваги лізингу над традиційними формами фінансування та кредитування . 16 Розділ 2. Економічні та правові основи здійснення лізингової угоди 21 2.1. Суб’єкти та об’єкти лізингової угоди 21 2.2. Характеристика базових понять лізингової угоди. 27 2.3. Організаційно-правове забезпечення лізингової угоди 29 Розділ 3. Особливості застосування лізингу на підприємствах України 36 3.1. Формування ринку лізингу в Україні 36 3.2. Типова схема надання лізингу Українською аграрною лізинговою компанією43 3.3. Особливості надання основних засобів в лізинг підприємством “Укрексімлізинг”46 Висновки

Висновок

Таким чином, лізинг за своєю сутністю є синтезом відомих форм фінансування капіталовкладень, перспективним інструментом активізації інвестиційного процесу країни. Класичний лізинг є універсальною та гнучкою формою угод, здатною використовувати пільги в оподаткуванні, механізмі страхування та преференцій. Переваги лізингу стають очевидними і у вітчизняній економіці.

Хоча, нажаль, намагання нашої держави підтримати певні галузі економіки (сільське господарство, транспорт, виробництво сільськогосподарської техніки і транспортних засобів) шляхом спрямування бюджетних коштів за допомогою лізингу лише тимчасово "оживило" цей ринок. Так, упродовж 1998—2006 років держава вивела на ринок фінансового лізингу сільськогосподарської техніки дві лізингові компанії - НАК "Украгролізинг" і ЛК "Украгромашинінвест". За даними Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, у 2004 році за рахунок коштів лізингового фонду проведено операцій фінансового лізингу на суму 56.4 млн. грн., у 2005 р. — на суму 64.2 млн. грн., у 2006 р. — 37.9 млн. грн. Мусимо констатувати, що бюджетні кошти, виділені державою для "введення в дію" механізму лізингу з метою оновлення парку сільськогосподарської техніки, загалом використані неефективно. На 17.10.2007 р. надходження за рахунок повернення лізингових платежів становили 31.819 млн. грн. (або 48%). Нині заборгованість компаній перед заводами-виробниками сягає близько 60 млн. гривень.

Не вдалося "запустити" механізм лізингового кредиту і з метою оновлення транспорту. Із трьох транспортних лізингових компаній (фондів), щодо створення яких уряд приймав відповідні рішення, відносно прозоро працює лиш одна — лізингова компанія "Укртранслізинг". Про діяльність інших фірм громадськість, у тому числі ділові кола країни, не одержують жодної інформації.

Очевидно, слід було б періодично заслуховувати на засіданнях уряду звіти про результати діяльності державних лізингових компаній.

Отже, головне про лізинг:

 гостру потребу в інвестиціях Україна значною мірою спроможна задовольнити завдяки кращому використанню потенціалу ринку лізингових послуг;

 лізинг міг би стати непоганою альтернативою кредитуванню, він дозволяє суттєво зменшити стартові капіталовкладення, а отже відкриває широкі можливості для розвитку малого та середнього бізнесу;

 на сьогодні через механізм лізингу Україна отримала 850 млн доларів інвестицій, хоча потенційна ємкість вітчизняного ринку лізингових послуг становить близько $12-14 млрд;

 розвиток лізингу в Україні гальмується недосконалою законодавчою базою (потребують вирішення питання прискореної амортизації об'єктів лізингу, спрощення процедури повернення майна, сплати ПДВ на нове обладнання при тимчасовому його ввезенні на територію України тощо) та надто обмеженим доступом операторів ринку лізингових послуг до "дешевих" кредитних ресурсів;

 в умовах слабко розвиненої інфраструктури лізингу держава залишається одним з найпомітніших гравців у цьому секторі економічної діяльності. А отже, за право долучитися до державної "годівнички" точиться запекла боротьба.

Переваги використання лізингових операцій

1. За відсутності дієвої державної підтримки малого підприємництва, прямих інвестицій у цю сферу діяльності, а також неможливості отримання дешевих кредитів, лізинг дозволяє підприємцю розпочати власну справу без значних стартових капіталовкладень.

2. Лізинг дає змогу не залучати позичений капітал і не "заморожувати" власний, заощаджувати на витратах, пов'язаних із володінням майном, встановлювати за погодженням із лізингодавцем гнучкі схеми лізингових платежів.

3. Лізингоотримувач має змогу скористатися податковими пільгами - лізингові платежі відносяться на собівартість продукції, включаються до валових витрат і, таким чином, зменшують розмір оподатковуваного прибутку.

4. Завдяки лізингу активізується інноваційна діяльність, створюються умови для оперативного оновлення основних виробничих фондів без повної оплати його вартості.

5. Для виробників лізинг слугує дієвим засобом підвищення конкурентоспроможності, вони отримують додаткові можливості для розширення ринків збуту власної продукції, особливо тієї, яка дорого коштує.

6. Лізинг підвищує ліквідність підприємства. Лізинговане майно не зараховується на баланс лізингоотримувача, не збільшує його активів, воно також не включається у кредиторську заборгованість.

7. Можливе укладання лізингових угод без надання застави. Крім того, лізингоотримувач може розраховувати на додаткові послуги (інформаційного, юридичного, сервісного характеру) з боку лізингодавця.

8. Лізингова угода може врятувати від банкрутства. Йдеться про так званий зворотний лізинг, що передбачає можливість придбання лізингодавцем майна у власника (який, скажімо, потрапив у економічну скруту) з наступною передачею цього ж майна йому (колишньому власникові) у лізинг.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Оренда та лізинг як засіб залучення інвестицій — Шлійко А.В.