Курсова робота «Аналіз розвитку машинобудівної галузі», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 06.05.2009 23:35 · від Яна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Аналіз розвитку машинобудівної галузі україни. Проблеми конкурентоспроможності галузі 6 2. Сучасний стан галузі загального машинобудування В україні 16 3. Аналіз перспектив галузі загального машинобудування україни на прикладі авіаційного Машинобудування 20 Висновки 28 Список використаної літератури

Висновок

Загальне машинобудування України представлено такими галузями, як транспортне машинобудування (залізничне, суднобудування, авіаційне, ракетно-космічна промисловість, але без автомобілебудування), сільськогосподарське, виробництво технологічного встаткування для різних галузей промисловості (крім легкої й харчової):

- залізничне машинобудування;

- суднобудування;

- авіаційна промисловість;

- ракетно-космічна галузь;

- виробництво технологічного устаткування по галузях;

- будівельне і комунальне машинобудування;

- сільськогосподарське машинобудування;

- хімічне машинобудування;

- лісопромислове машинобудування.

Як визначено за підсумками дослідження, ключовою проблемою галузі загального машинобудування України (на прикладі авіаційного машинобудування) є недостатність фінансування науково-дослідницьких розробок, модернізації галузі.

Згідно з експертними даними, у промислово розвинених країнах, де інноваційна діяльність приватних компаній характеризується своєю цілеспрямованістю, близько 27 % наукових проектів реалізуються з високими економічними результатами, тоді як загальна картина така, що лише 0,03 % ідей і 0,8 % проектів, що починаються зі стадії завершених НДДКР, досягають фінансового успіху.

Економіка країн, що здійснюють більш інтенсивні вкладення в НДР, представлена, найчастіше, глобальними компаніями – лідерами світових ринків, що, активно проводячи наукові дослідження, мають реальні підтвердження ефективності вкладень у дану сферу. Як правило, більш інтенсивні вкладення в НДДКР здійснюють компанії, що зацікавлені в нарощуванні свого ринкового потенціалу. На високо динамічних ринках, таких як: ринки електроніки, програмного забезпечення, хімічних продуктів і фармацевтики, здійснюються найбільш інтенсивні НДДКР. При цьому найбільші вкладення в наукову сферу, як правило, роблять компанії, що займають у рейтингу не перші рядки [7].

Стимулювання впровадження новітніх розробок у країнах, що вибрали інноваційну модель розвитку економіки, здійснюється в межах могутніх державних програм, де задіяні різні правові й економічні механізми, що забезпечують успішний саморозвиток бізнесу. Водночас уряди багатьох країн усвідомили, що повноцінне використання інновацій для національного розвитку можливо тільки за умови цілеспрямованої інноваційної політики, що проводиться як транснаціональними компаніями (ТНК) на їхній території, так і на державному рівні. Сьогодні відбувається переосмислення ролі ТНК у розвитку конкурентоспроможності національних економік.

Україна має значний науково-технічний і промисловий потенціал, щоб зацікавити ТНК у реалізації проектів реконструкції і розвитку в нашій країні. Завдяки поєднанню власних технологічних потужностей і закордонного потенціалу закордонні інвестиції в реконструкцію і розвиток здатні підвищити рівень інноваційної і продуктивної активності самих ТНК. Існує можливість придбати нові технологічні засоби й у такий спосіб підвищити рівень конкурентоспроможності на світовому ринку. Країна-генератор може збагатитися за рахунок росту експорту, двостороннього трансферу технологій і підвищення ефективності реконструкції і розвитку на власних підприємствах. Економіки країн-реципієнтів, що розвиваються, можуть мати подібні прибутки, і навіть на рівень вище, оскільки їхні підприємства через упровадження проектів реконструкції і розвитку здатні інтегруватися у світові інноваційні центри.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення