Курсова робота «Характеристика гри у футбол та її вплив на організм футболістів», 2006 рік

З предмету Фізичне виховання · додано 06.05.2009 12:53 · від Любомир · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Гра у футбол та його характеристика 5 1.1. Виникнення та розвиток гри у футбол 5 1.2. Загальна характеристика футболу 8 1.3. Урок футболу в школі як засіб фізичного виховання 10 Розділ ІІ. Вплив футболу на організм спортсменів 12 2.1. Визначення ефективності різних варіантів тренувальних навантажень футболістів 16-18 років на етапі спортивного вдосконалення 12 2.2. Оптимізація впливу тренувань в системі підготовки юних футболістів на етапі поглибленої спеціалізації 20 2.3. Застосування медико-біологічних засобів відновлення працездатності футболістів 27 Висновки 30 Список використаної літератури 32

Висновок

Внаслідок системного аналізу даної проблематики, ми можемо зробити певні висновки:

1. Зародження футболу відноситься до глибокої старовини. Ще у древніх греків гра в м'яч користувалася великою шаною і включалася в програму фізичних вправ. Перша згадка про гру в м'яч, що віддалено нагадує футбол, відноситься до 180 р. н.е. Суть гри: 2 команди прагнули провести м'яч на половину поля противника. Гра нагадувала сучасне регбі, але руками грати заборонялося. Встановити точно, яка з античних ігор в м'яч може вважатися прародителькою сучасного футболу, не представляється можливим. Але багато фахівців з історії фізичної культури вважають, що футбол зобов'язаний своїм походженням давньоримській грі «гарпастум», яку римські легіонери завезли до Британії, Галію і інші країни Західної Європи.

2. Футбол – гра в м'яч ногами, в основі якої лежить боротьба двох команд чисельністю по 11 чоловік кожна, гравці яких об'єднані загальною метою –перемогою. Специфіку футболу визначають дії з м'ячем, до яких відносяться: удари, ведення, зупинки, відбір, хитрощі, введення із-за бічної лінії і прийоми техніки гри воротаря. Тактика є основним вмістом діяльності футболістів під час гри і найважливішим чинником, якою при зразковій рівності показників фізичної, технічної і морально-вольової підготовленості двох команд забезпечує перемогу однієї з них. Заняття футболом сприяє гармонійному розвитку людини.

3. Впроваджуючи уроки футболу в школі, ми тим самим збільшуємо рухову активність дітей. Проведення занять на свіжому повітрі покращує вентиляцію легень, кровообіг і зміцнює організм. Регулярні заняття футболом приучують дітей до дисциплінованості впевненості в своїх силах, дають можливість самовиразитися привчають до колективізму і дружби, взаємовиручки. Виховують як фізичні (силу, швидкість, витривалість, стрибучість тощо) так і психічні (впевненість, наполегливість, рішучість, здатність швидко приймати правильне рішення). Таким чином комплексне застосування всіх видів фізкультурно-оздоровчої роботи (урок футболу, урок фізичної культури, різні секційні заняття з різних видів спорту) позитивно впливають на динаміку розумової працездатності дітей.

4. Успішність тренувального процесу з молодими спортсменами багато в чому залежить від своєчасності вживання різних засобів тренувальної дії і доцільного їх дозування. Своєчасність визначається настанням сповільненого або прискореного розвитку таких фізичних якостей як координаційні здібності, швидкісні і швидкісно-силові якості, витривалість і сила.

5. Проблема планерування і контролю тренувальних дій в дитячо-юнацькому футболі вивчена досить доскональний, хоча в практичній роботі тренерів результати сучасних наукових розробок доки не отримали належного впровадження. Даний факт підтверджується аналізом існуючих учбових програм для спортивних шкіл. Практично ні в одній з програм при розгляді навантажень різної спрямованості не відбиті педагогічні параметри виконуваних вправ, що природно не дозволяє управляти терміновим тренувальних ефектом пропонованих засобів підготовки.

6. Комплексне застосування природних засобів з метою відновлення працездатності футболістів попереджає та усуває негативні впливи психоемоційного перенапруження, підвищує розумову і фізичну працездатність, поліпшує самопочуття, зберігає здоров'я, сприяє досягненню високих спортивних результатів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?