Курсова робота «Договір як джерело права», 2006 рік

З предмету Право · додано 06.05.2009 11:19 · від Катюшка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Тлумачення договору як поняття. Проблема «свободи договору». 2. Значення договору у цивільному та господарському праві. 3. Дійсність – недійсність договорів Висновки

Висновок

В результаті проведеної роботи можна сказати, що договірні відносини є важливою складовою суспільних відносин. Вони забезпечують приведення суспільних відносин у певну систему, яка завдяки договору здатна до саморегулювання.

Розглядаючи договір як поняття ми мали змогу побачити, наскільки багатоманітним є його визначення і проаналізувавши всі підходи і враховуючи помилки деяких авторів, було дане власне поняття «договору».

Звернувшись до проблеми «свободи договору» було з’ясовано, що однозначного підходу до цього питання немає і що деякі автори досі вважають, що у цьому випадку повинно бути верховенство імперативної норми закону, виключаючи можливість поєднання її з диспозитивною нормою, що є свідченням того, що існує проблема саме у визначенні змісту поняття «свободи договору»,бо не можна точно сказати, що має включати дане поняття.

Було проаналізовано, що договори у цивільному і господарському праві мають досить важливе значення для регулювання наступних відносин. Договір у цивільному праві регулює майнові і немайнові відносини, які виникають у сфері використання природних ресурсів та охорони довкілля, також сімейні і трудові відносини, якщо вони не врегульовані іншими актами законодавства, у господарському праві - відносини у сфері організації та здійснення господарської діяльності, що пов'язана з виготовленням та реалізацією продукції, виконанням робіт, наданням послуг для задоволення потреб окремих споживачів та суспільних потреб.

Також було проаналізоване таке явище, як недійсність договорів, основними причинами якого є недостатня обізнаність людей з законодавчими нормами стосовно тих чи інших видів договорів і бажання людини як-небудь «зхитрити». Було приведено багато прикладів визнання договору дійсним чи недійсним, що є свідченням того це питання є досить актуальним.

Хоча у даній темі було розкрито багато важливих питань, це не означає що ця тема вичерпана, але з’ясувавши поняття «договору», проблему «свободи договору», важливість договірного регулювання у цивільній та господарській галузях права, питання дійсності - недійсності договорів, можна впевнено сказати, що договір є не тільки унікальною формою права, але й важливим механізмом функціонування правової та економічної систем.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали