Курсова робота «Вчення про природне право: історія та сучасність», 2005 рік

З предмету Право · додано 05.05.2009 21:30 · від Катюшка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Виникнення та еволюція теорії природного права 2. Сучасне розуміння природного права 3. Проблема забезпечення природних прав людини 42. сторінки. У тексті є посилання на літературні джерела

Висновок

Узагальнюючи результати проведеної мною роботи, варто сказати, що становлення теорії природного права тривало досить довгий час і її розвиток безпосередньо пов’язаний з конкретними історичними подіями та соціальними перетвореннями. Наприклад, класична доктрина природного права складалася під впливом розпаду феодального суспільства і соціальної нерівності, а її першооснови були закладені ще на Далекому Сході. В її основу було покладено принцип рівності всіх людей від народження, що сприяло поширенню впливу даної теорії як на свідомість окремих індивідів так і на становлення нового державного ладу, основаного на принципах гуманізму і справедливості.

У ХVІІІ-ХІХ столітті визнання природних прав людини було закріплено у перших конституціях європейських держав та США. Але не дивлячись на це у другій половині ХІХ століття з появою позитивістських теорій доктрина природного права слабне, хоча вже в ХХ столітті отримує нове дихання у працях Ерліха, Паунда, Марітена, які на основі досягнень своїх попередників сприяли визнанню і утвердження природно-правової теорії на міжнародному рівні.

На сучасному етапі розвитку із становленням у більшості країн світу ліберальної демократії та правової держави теорія природного права приречена на успіх.

Але в свою чергу при реалізації основи цієї теорії, а саме природних прав людини наштовхуєшся на проблему їх забезпечення. Як виявляється проголосити визнання даної категорії прав і сказати «користуйся» є самий мінімальний рівень їх реалізації. Особливо важливим є створення дієвого механізму захисту природних прав індивіда і звести на мінімум можливість порушення цих прав збоку державних органів. Значної уваги також потребує підвищення рівня правої культури людей, бажання особи захищати свої права і свободи.

Отже, проаналізувавши ряд питань можна сказати, що природне право є важливим елементом кожної правової системи - незалежно від визнання чи не визнання його окремими особами, а належне гарантування і реалізація природних прав людини є показником демократично і правової держави.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?