Українські біометричні паспорти будуть одними з найкращих у світі Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2015 09:17 · Розділ: Суспільство

В Україні випустять паспорти нового стандарту
В Україні випустять паспорти нового стандарту

В цілому світі в цивілізованих країнах поступово впроваджують біопаспорти. Наша держава – не виняток, і вже дуже скоро в Україні також з’являться паспорти нових стандартів. Як кажуть експерти, вони будуть одними з найбільш якісних у світі.

Друк паспортів нового зразка розпочався з першим днем нового року: першого січня 2015-го поліграфія запустила в розробку першу партію українських біопаспортів.

За словами директора поліграфкомбінату «Україна», якому й належить видрукувати документи, зазначив, що нові паспорти буде неможливо підробити, оскільки їх «оснастять» величезною кількістю захисних елементів.

«Цими днями до нас дійшли результати досліджень спеціалістів німецького інституту FOGRA. Фахівці інституту підтвердили, що випущений нами біометричний паспорт повністю відповідає всім світовим стандартам», - повідомив він.

Як уже зазначалося вище, изготовление буклетов розпочалося з початку січня цього року. За перший місяць 2015-го планується надрукувати до п’ятдесяти-шістдесяти тисяч неперсоналізованих буклетів. В середньому на день видаватимуть п’ять-шість тисяч паспортів. З часом обсяг виробництва персоналізованих бланків збільшиться до двохсот тисяч на місяць – це максимальна кількість бланків, які можна буде виробити протягом місяця.

Дизайн паспорта відповідатиме історичній тематиці нашої держави: на сторінках документу відображатимуться всі етапи життя України – від часів трипільської культури до сьогодення.

За словами експертів, папір для біопаспорта виготовлявся зі спеціальних захисних волокон, а водяним знаком сторінок стане пам'ятник «Золоті ворота» - знаменита пам’ятка Києва. Номери сторінок нового біометричного документу теж продубльовані водяними знаками, а нанесені вони спеціальними захисними фарбами. Деякі з них ми побачимо, інші – ні, адже вони нанесені невидимими фарбами, що світитимуться на ультрафіолеті.

Ще при виготовленні українського біопаспорту використовувався інтагліо-друк. Він дозволяє створити рельєфність і приховані зображення, що відкриватимуться для огляду або під певним кутом, або ж їх можна буде «зчитати» тактильно.

Ще паспорт матиме полікарбонатну сторінку, в яку імплантують інші захисні елементи. Захистити паспорт від підробок допоможе і те, що поліграфкомбінат видаватиме не просто бланки паспортів, а повністю готові персоналізовані документи.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.