Унікальну сауну-грот збудовано в Канаді Автор: lesya · Опубліковано: 15.01.2015 16:30 · Розділ: Цікаві факти

Те, що сауна корисна для нашого здоров’я, ні в кого не викличе сумніву. Особливо, якщо під час походів у сауну дотримуватися всіх рекомендацій, які дають нам медики, а також звертати увагу на протипоказання…

Сауна і справді здана творити чудеса: вона покращує обмін речовин, виводячи з організму шлаки, що в кінцевому результаті сприяє схудненню. Вона покращує роботу серцево-судинної системи, органів дихання, позитивно впливає на роботу залоз нашого організму.

Коротше кажучи, якщо хочете зміцнити здоров’я та довго залишатися молодим, в сауну слід ходити регулярно.

Однак сауна – задоволення не з дешевих, тому багато хто сьогодні замислюється над тим, щоб збудувати свою власну, хоча б невеличку, сауну чи лазню. Варіантів тут безліч: можна замовити будівництво сауни у спеціалістів, а можна, перейшовши за запитом срубы бань фото, спробувати збудувати щось самому.

Та якщо ви хочете чогось дуже вже оригінального, зверніть увагу на проект сауни, збудованої співробітниками архітектурного бюро Partisans, розташованого в Торонто.

Сауна зовні (фото з сайту http://www.admagazine.ru/inter/54508_sauna-grot-na-ozere.php)
Сауна зовні (фото з сайту http://www.admagazine.ru/inter/54508_sauna-grot-na-ozere.php)

Унікальну сауну Grotto було збудовано на мальовничому канадському березі озера Гурон. Архітектори вирішили поекспериментувати з аморфними обрисами природних гротів, стіни яких століттями шліфують припливи і відливи.

Власне, натхненні казково чарівними пейзажами одного з п’яти найбільших озер Північної Америки, архітектори й вирішили запропонувати замовнику унікальний і вишуканий проект трикутної сауни, що ідеально вписується в скелястий ландшафт навколишньої природи. Сама сауна розташована на узбережжі острова Сан-Сусі, що й належить замовникові.

Щоб реалізувати сміливий та амбітний проект, архітектори та дизайнери за допомогою лазерного 3D-сканера Leica зняли природний рельєф скелі. На основі зроблених фотографій і було розроблено кілька десятків моделей майбутньої сауни – архітектори експериментували з матеріалами та масштабами. Врешті-решт вони отримали кінцевий проект сауни, площа якої склала сімдесят чотири метри квадратних. Виготовляли її частинами – безпосередньо у студії окремі елементи, а монтувати довелося вже на місці.

А ось так вовна виглядає всередині (фото з сайту http://www.admagazine.ru/inter/54508_sauna-grot-na-ozere.php)
А ось так вовна виглядає всередині (фото з сайту http://www.admagazine.ru/inter/54508_sauna-grot-na-ozere.php)

Сауна виготовлена повністю із кедра – дерева, яке не гниє і виділяє приємний аромат. Зовні її оббили обпаленими дошками, зафарбованими у колір древніх скель, серед яких розкинулася сауна, а внутрішні стіни, що відтворюють обриси природніх гротів та не мають жодного гострого кута, було тоновано у світлий колір.

У сауні є вікна, з яких відкривається розкішний краєвид на навколишню природу.


Інші новини розділу