7 способів перевірки вина на якість Автор: lesya · Опубліковано: 13.01.2015 02:33 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені давно твердять, що вино приносить неабияку користь нашому організмові. Але лише в тому випадку, коли мова йде про якісний напій, а не дешевий сурогат, яким заповнені полиці наших магазинів.

Багато хто, купуючи вино, орієнтується на ціну: чим дорожчий напій, тим, за логікою, мала б бути вища його якість. Однак такий підхід не зовсім виправданий: часто під виглядом дорогих і відомих брендів продають дешеву підробку. Щоб не стати жертвою недобросовісних виробників та щоб не принести шкоди власному організмові, варто ознайомитися з кількома простими способами перевірки вина на якість.

Краща гарантія того, що вас не обдурять, це виготовлення вина власноруч. Однак далеко не всі володіють навиками та знаннями справжніх виноробів. Та й для виготовлення якісного напою, який би відповідав усім вимогам, знадобляться дубовые бочки цена на які коливається від кількох сотень до кількох тисяч гривень. Тож якщо ви не належите до тих палких любителів цього напою, які й дня не можуть прожити без вина, куди простіше придбати його в магазині. А щоб знати, ЩО ви купили, скористайтеся наведеними нижче способами перевірки вина на якість.

1. Перевірити, чи якісне вино ви придбали, можна за допомогою води. Для цього налийте воду в широку посудину, а вино наберіть у пробірку чи іншу посудину з вузьким горлечком. Затиснувши пробірку пальцем, опустіть посудину в воду - якщо вино якісне, то воно з пробірки не витече, якщо ні, напій змішається з водою.

Фото з winogradnik.ru
Фото з winogradnik.ru

2. Другий спосіб пропонує перевірити якість вина за допомогою гліцерину. Для цього слід взяти п’ять частин напою і одну частину гліцерину і змішати. Через деякий час в посудині утвориться осад – гліцерин і вино мають різну густину. Якщо осад не змінив кольору, вин якісне, якщо ж гліцерин набув жовтуватого, сіруватого чи фіолетового відтінку – перед вами дешева підробка.

3. Перевірити якість вина можна і за допомогою соди. Для цього насипте трохи соди в миску і налийте на неї чайну ложку вина (червоного). Якісний напій у реакції з содою змінить колір – стане сірим, синюватим чи просто потемніє. Якщо колір не змінився, краще таке вино не пити.

4. Ретельно вивчіть пробку, якою була закоркована пляшка. Вас повинні насторожити: затхлий запах, надмірна сухість чи, навпаки, вологість корку, а також видимі механічні пошкодження.

5. Наступний спосіб може допомогти вибрати якісне вино прямо в магазині. Справа в тому, що якісні вина мають осад, який ще називають «винним каменем». Однак його не має бути багато. Збовтайте вино і подивіться на світло – якщо осаду небагато і він швидко осідає – сміливо купуйте напій. Та якщо раптом осад вкрив все дно пляшки, краще зверніть увагу на інші варіанти.

6. Розпізнати підробку допоможе піна. Для цього пляшку слід збовтати, вино налити в келихи. Якщо вино якісне, піна збереться всередині і швидко зникне, якщо ж вона залишиться по краях келиха, та ще й довго не осідатиме, – це сигнал для тривоги.

7. І, нарешті, останній спосіб – це так звані «винні дороги». Келих з налитим вином трохи покрутіть в руках – якісний напій залишить на стінках фужера сліди, і чим вони тонші, тим більше років витриманий напій, а отже і цінність його вища.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.