Гра на піаніно захистить від хвороби Альцгеймера Автор: lesya · Опубліковано: 13.01.2015 00:33 · Розділ: Наука

Те, що гра на музичних інструментах – вельми корисне заняття, ні в кого не викличе сумніву. Для саморозвитку, підняття культурного рівня, в якості розваг та хобі це вельми корисне заняття. Але, як з’ясували недавно вчені, гра на піаніно може суттєво знизити ризик розвитку деменції – старечого слабоумства. Відповідне дослідження проводилося вченими з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Провівши спостереження за ста п’ятдесятьма сімома парами близнюків, вчені дійшли висновку, що игра на музичних інструментах суттєво знижує ризик розвитку деменції.

При чому дані, отримані вченими, вельми багатообіцяючі: ризик розвитку захворювання у людей, що володіють грою на піаніно, знижується втричі. Автори дослідження кажуть, що до цього часу науковці та дослідники приділяли мало уваги вивченню ефекту гри на музичних інструментах як методу профілактики деменції. Причина тому – певні труднощі, що виникали у вчених під час визначення генетичних передумов розвитку слабоумства у різних людей.

Гра на піаніно захистить від слабоумства (фото з сайту kakclub.com)
Гра на піаніно захистить від слабоумства (фото з сайту kakclub.com)

Однак у ході нового дослідження було вирішено використовувати однояйцевих близнят з однаковим набором генів. В результаті спостереження за піддослідними вчені помітили чіткий зв'язок між грою на музичних інструментах та ризиком виникнення деменції. Якщо в парі близнят хворів хтось один з близнюків, а другий залишався здоровим, це дозволяло вченим визначити всі фактори ризику, а також виявити захисні фактори, що допомагали другому близнюку залишитися здоровим.

Проводячи спостереження, вчені брали до уваги такі фактори як стать, освіта та рівень фізичної активності піддослідних, після чого було встановлено, що гра на музичних інструментах знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера на тридцять шість відсотків.

Встановити механізм впливу гри на музичних інструментах на ризик виникнення захворювання вченим поки що не вдалося. Але вчені припускають – і є така теорія – що гра на гітарі, піаніно або скрипці посилює так званий когнітивний резерв – здатність головного мозку зберігати стійкість від впливу негативних зовнішніх і внутрішніх факторів.

Тож якщо бажаєте на старості літ не втратити світлість думки, вже замолоду освоюйте гру на музичних інструментах, багато читайте, а також постійно тренуйте власні мізки - через десятки років вони скажуть вам спасибі.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.