Щоб добре розуміти алгебру, вчіть... іноземну Автор: lesya · Опубліковано: 10.01.2015 19:16 · Розділ: Освіта

Фото з сайту www.health-ua.org
Фото з сайту www.health-ua.org

Дітей у школі прийнято ділити на тих, хто схильні до точних наук, і на гуманітаріїв. Та, як виявилося, такий підхід – не зовсім правильний: недавно вчені, провівши чергове дослідження, виявили, що ті діти, які знають кілька іноземних мов, добре розуміють… алгебру.

Давно відомо, що діти, яким легко дається вивчення іноземних, демонструють непогані знання і з інших гуманітарних предметів. Та, як виявили недавно дослідники із США, такі дітлахи ще й непогано сприймають математичні науки. Тож якщо не бажаєте купувати вашій дитині гдз по алгебре, спонукайте її до вивчення хоча б двох іноземних.

В центрі нового дослідження учених – питання впливу «білінгвізму» на загальний розумовий розвиток дитини. А висновок, якого дійшли вчені, змусить багатьох батьків замислитися над тим, чи правильний підхід у навчанні свого чада вони обрали.

Навіть якщо в майбутньому ви бачите свою дитину Миколою Лобачевським або Софією Ковалевською, все одно необхідно, щоб ваша дитина займалася регулярним вивченням іноземних мов.

Відповідне дослідження проводилося вченими з Вашингтонського університету, розташованому в місті Сіетл (University of Washington in Seattle). У ньому взяло участь сімнадцять білінгвістів – тобто тих, хто володіє двома мовами, і чотирнадцять осіб, які вільно розмовляють тільки рідною мовою.

В рамках дослідження учасникам запропонували вирішити двадцять завдань, які вимагали застосування правил як арифметики, так і алгебри.

Самі ж дослідники фіксували, скільки часу потрібно учасникам експерименту на вирішення тих чи інших завдань.

В результаті виявилося, що переважна більшість тих, хто володів двома мовами, швидше справилися з завданням, ніж ті, хто знає тільки одну мову – рідну.

На наступному етапі експерименту вчені проводили сканування мозку учасників, використовуючи метод функціональної магнітно-резонансної томографії. Їм знову-таки пропонували вирішити двадцять завдань, дуже схожих на ті, що давалися на першому етапі експерименту, і ще двадцять завдань, для вирішення яких потрібен нестандартний підхід.

Знову-таки, учасники, що вільно володіють двома мовами, впоралися із завданням набагато швидше.

При цьому при вирішенні нестандартних завдань в мозку «білінгвалів» активізувалося більше ділянок мозку – їхні мізки володіли кращою здатністю в разі потреби мобілізувати додаткові ресурси.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.