Вправи, що допоможуть мислити креативно Автор: lesya · Опубліковано: 10.01.2015 17:50 · Розділ: Цікаві факти

Всі ми знаємо, що для того, щоб мати гарне підтягнуте тіло і міцні м’язи, необхідно їх тренувати. Та чомусь коли мова йде про мізки, ми забуваємо, що і їм, як і нашим м’язам, необхідні тренування. Адже якщо ми не підгодовуватимемо мозок потрібною інформацією, він дуже скоро втратить здатність виконувати навіть нескладні умовиводи.

Вправ для тренування мозку є чимало. Всілякі логічні задачки, кросворди, ребуси та шаради – чудова можливість привести мозок у тонус, спонукаючи його до діяльності.

Та все ж коли мова йде про вправи для мозку, ми в більшості випадків маємо на увазі тренування логічного мислення. А ось про креативний аспект чомусь забуваємо. А дарма: виявляється, в наших силах змусити мізки творити, мислити креативно, приймати новаторські рішення. А для цього слід щодня виконувати кілька простих вправ – через якийсь час ви з дивом помітите, що пошук нових ідей і втілення їх у життя дається вам набагато легше.

Найперше, що слід запам’ятати, це той факт, що для тренування і розвитку нашим мізкам потрібна їжа, і вона надходить до нас з новою інформацією. Тому читання книг, вивчення іноземних мов, статьи на английском языке, запам’ятовування інформації – це завжди плюс у справі тренування мозку. А тепер трохи більше конкретики – кілька вправ, що допоможуть розвинути власні креативні таланти.

1. Перша вправа – «дві випадковості». Візьміть до рук тлумачний словник і виберіть навмання два випадкових поняття, ткнувши пальцем на яке-небудь слово довільно відкритої сторінки. Подумайте, що у цих понять може бути спільне. Вигадайте якусь позбавлену глузду історію, в якій би ці поняття могли поєднатися, наповніть її змістом.

2. Друга вправа - це «божевільний генетик». Для її виконання вам знадобиться аркуш паперу і кольорові олівці чи фломастери. Тепер спробуйте намалювати істоту, яка б поєднувала у собі якомога більше рис відомих вам тварин. В результаті у вас вийде щось на зразок акули із хвостом лева та крилами орла тощо. Мета цієї вправи - вбити будь-які зачатки логіки та здорового глузду, концентрувавши всю увагу мозку на креативності.

3. Вправа «божевільний архітектор» трохи скидається на попередню. Ось лише тут ви створюватимете будівлю. Перед тим, як її розпочати, напишіть на листочку десять довільних слів. Потім уявіть, ніби ви архітектор, і отримали замовлення втілити всі ці слова при створенні будівлі.

4. Наступна вправа – «10 + 10». Виберіть собі якесь слово, це має бути іменник. Напишіть до нього п’ять прикметників, які б з якогось боку могли характеризувати цей предмет. Шкарпетки, приміром, можуть бути теплими, шерстяними, чистими, коричневими, спортивними і т.д.

Далі ваше завдання – підібрати п’ять прикметників, які аж ніяк не підходять для характеристики вибраного вами предмета. Тут уже справа піде тяжче.

5. Наступна вправа базується на неймінгу – спробуйте всім предметам, які вас зацікавили, давати свої власні назви. Вони можуть бути і короткими, і довгими, головне, щоб вам подобалися.


Інші новини розділу