Вчені склали "карту впливовості" мов світу Автор: lesya · Опубліковано: 09.01.2015 15:47 · Розділ: Наука

Від того, якою мовою ви розмовляєте, безпосередньо залежить швидкість поширення ваших ідей та повнота сприйняття їх сторонніми. І якщо ви пишете та розмовляєте англійською, є висока вірогідність того, що вас почують. Та якщо мова вашого спілкування – тамільська чи португальська, шансів бути почутим у вас значно менше. Такого висновку в результаті чергового дослідження дійшли учені, які, використовуючи новий метод картографування рухомих потоків інформації, склали карту впливовості мов світу.

Дослідження учених, пояснює Шахар Ронен, співробітник компанії Microsoft, розпочалося з розмов про неперекладену книгу. Власне, магістерська дисертація ученого й лягла в основу нового методу. Шахар, який володів англійською та івритом, розповів, що одного разу розмовляв зі своїм другом (що знав испанский язык та іврит) про одну книгу, яка ще не була перекладена на англійську. Тоді Ронену вдалося навести якийсь міст між культурами, оскільки він знав дві мови. Після цього учений і замислився про карту, яка б дозволила зрозуміти, як люди в цілому світі обмінюються інформацією та ідеями.

Яка мова світу найвпливовіша?
Яка мова світу найвпливовіша?

В результаті Ронен зібрав колег і приступив до дослідження. За основу було взято пости в мережі Twitter, книжкові переклади та «Вікіпедію». Фактично, вченими було проаналізовано три глобальні мережі.

Мережа книжкових перекладів показує, скільки книг переведено на інші мови. Ця мережа включає дані про більш як два мільйони перекладів друкованих видань, що вийшли на тисячі мов світу.

В рамках мережі «Твіттер» було проаналізовано п’ятсот п’ятдесят мільйонів повідомлень, залишених на сімдесяти трьох мовах світу сімнадцятьма мільйонами користувачів.

В рамках третього етапу - «Вікіпедії» - було проаналізовано ретельно вичищену від «ботів» вибірку редакторів, які працюють над статтями на кількох (максимум, на п'яти) мовах світу.

Найбільшою кількістю зв’язків, як і слід було очікувати, володіє англійська. Проміжними ланками виявилися французька, німецька, іспанська та російська.

Цікаво, що «впливовість» мови не залежить від її поширення та кількості носіїв. Наприклад, арабська та китайська, якою розмовляють сотні мільйонів людей, значно поступаються в цьому плані голландській, якою розмовляє всього двадцять сім мільйонів чоловік. А все тому, що голландці активно користуються Інтернетом, а також знають багато різних мов.

В рамках дослідження вчені продемонстрували найбільш вірогідніші шляхи, якими «гуляють» висловлювання в соціальних мережах, перекладаючись з однієї мови на іншу.

Отримані результати дозволять нам правильно визначатися з вибором другої іноземної, кажуть учені. Якщо ви – виходець з неангломовної країни, то для вас вибір мови є очевидним – нею повинна стати англійська. А ось тим, хто розмовляє англійською, варто віддати перевагу, приміром, іспанській.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.