Формула успіху жінок, що змінили світ Автор: lesya · Опубліковано: 09.01.2015 14:31 · Розділ: Суспільство

Більш як двадцять років тому світ побачила книга письменниці Ландрам Джин «13 жінок, що змінили світ». В книзі мова пішла про наполегливих і впевнених у собі представниць прекрасної статі, що вже в умовах сучасності, в другій половині двадцятого століття, змогли досягти успіху і розбагатіти, не маючи при цьому ні якогось особливого стартового капіталу, ні освіти, здобутої в престижному ВУЗі. Все, чого їм вистачило для успіху, це… Втім, ми трохи забігаємо наперед – про те, що ж власне стало таємницею їхнього успіху, мова піде трохи нижче.

Героїні книги – жінки зовсім різні – і за зовнішністю, і за характером, і за покликанням. По-різному вони йшли до бажаної мети. Та все ж є деякі риси характеру та особливості вдачі, які об’єднують всіх цих успішних жінок. Власне, ці риси і складаються в свого роду формулу успіху для представниць прекрасної статі.

1. Головна риса, яка об’єднує всіх жінок-героїнь книги, - це неймовірна віра в себе, в свою ідею і в своє особливе призначення.

Маленька Опра, що жила в бідності, завжди твердить своєму батькові, що вона буде багатою і знаменитою. Есфір, єврейка-емігрантка, кидається аристократкою, і врешті-решт перетворюється на Есте Лаудер. А Мері Кей та Елізабет Клейборн взагалі розпочинають свій бізнес після п’ятдесяти – всупереч усім порадам та рекомендаціям друзів та близьких. Всі ці жінки вірили в себе, йшли всупереч стереотипам, прямували туди, куди, за загальноприйнятими правилами, не можна було. І, як сказала Маргарет Тетчер з приводу своєї перемоги в конкурсі в коледжі, «це не везіння, це заслуга».

Есте Лаудер
Есте Лаудер

2. Другий важливий момент - це наявність власної ідеї вкупі з усвідомленням своєї унікальності. І ця унікальність у кожного різна: у Опри Вінфрі – схильність до співчуття, у Есте Лаудер це унікальні рекламні ідеї, які дозволили їй продавати тільки дорогу косметику у дорогих супермаркетах. Елізабет Клейборн, для прикладу, вирішила створювати комплекти одягу, які б поєднувалися один з одним, а не розрізнялися строго на вбрання вечірнє та вбрання для домогосподарок. Це і Глорія Стайн, що використовувала власну красу і привабливість для просування в маси ідей фемінізму – адже до цього часу цим займалися виключно чоловікоподібні лесбіянки, і Джейн Фонд, що вирішила продавати відеокасети з уроками аеробіки. Словом, у кожної жінки була якась своя ідея, яку вони успішно втілили в життя.

Такою ідеєю для вас може стати співпраця з Оріфлейм. Хоча ні цю ідею, ні компанію новою не назвеш, возможность роста в интернет бизнесе с Орифлэйм може переважити ці, так би мовити, недоліки, і співпраця з великою косметичною компанією якщо й не стане справою вашого життя, то може, для прикладу, дати вам непоганий старт.

3. Третя риса, що об’єднує героїнь книги, це досить тривалий, так би мовити, інкубаційний період. Перед тим, як приступити до виготовлення власного одягу, Елізабет Клейборн протягом шістнадцяти років працювала дизайнером в одній фірмі – вона чекала, щоб її син закінчив коледж. Маргарет Тетчер також розпочала кар’єру в тридцять три роки, після того, як народила дітей і тривалий час попрацювала адвокатом.

Запекла феміністка Глорія Стайн була… зайчиком в «Плейбой». А знаменита Опра Вінфрі пережила зґвалтування, вагітність у підлітковому віці, смерть дитини… Але це її не зламало, як і численні невдачі в кар’єрі.

4. Ще усі ці жінки були неабиякими упертюхами – їм показували на двері, а вони заходили у вікно. Так, Есте Лаудер отримала відмову в оформленні стенду на французькій виставці, а вона взяла і спеціально розлила свої парфуми у виставковій залі. Відвідувачі ароматом зацікавилися, і Есте змушені були запросити. Мері Кей, коли планувала почати свій бізнес, вирішила, що бухгалтерією займатиметься її чоловік. Але той помер. Не розгубившись, Мері довірила цю справу своєму дорослому синові, і таки розпочала свою справу. Та й Маргарет Тетчер не один раз виставляла свою кандидатуру на вибори – навіть після гучних програшів.

5. Героїні книги не витрачали часу на боротьбу з власними недоліками – вони акцентувалися на своїх перевагах. Слабкі сторони вони прикривали іншими людьми – близькими, коханцями, колегами… Елізабет Клейборн мала дуже м’який характер, тому жорстку політику компанії провадив її чоловік. Зрештою, чоловіки допомагали зі справами багатьом успішним жінкам.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.