Чим обернеться реформування освіти в Україні ? Автор: kseniya_www · Опубліковано: 07.01.2015 18:21 · Розділ: Освіта

У грудні 2014 року Фонд «Демократичні ініціативи» організував соціологічне опитування серед громадян України, за результатами якого з'ясувалося, що головною проблемою в освіті українських студентів залишається корупція у школах та вишах.

За даними соціологічного опитування з'ясувалося, що 44,1% опитаних громадян бачать першопричину всіх проблем освіти в корумпованості співробітників освітніх закладів. За результатами опитування, яке проводилося в жовтні 2013 року, тільки 39,1% жителів України вважали, що варто зробити акцент на боротьбі з корупцією. А що було б очікувати, якщо б уряд вдався до зменшення заробітних плат.

Зі зміною законодавства норми для абітурієнтів не зміняться. У середніх професійних навчальних закладах і раніше будуть забезпечені безкоштовними обідами пільгові категорії дітей, включаючи сиріт, інвалідів, учнів з малозабезпечених та важких сімей. У школах також пільги з надання безкоштовного харчування нужденним, а також усім школярам з 1 по 4 клас збережуться.

Лілія Гриневич, керівник Комітету з науки і освіти Української Верховної Ради, повідомила, що соціально-незахищені категорії населення, малозабезпечені сім'ї отримуватимуть відшкодування грошових коштів, витрачених на придбання навчальної літератури, яка друкується малими тиражами і є дорогою.

Решту опитаних більше хвилюють інші важливі проблеми в системі української освіти. Багато українців бачать невизнання українських дипломів за кордоном не менш важливою задачею, яка вимагає швидкого рішення. Також турбує і якість освіти та боротьба із авторським правом. До речі, багато компаній гарантують якісну роботу, яку кожен замовник зможе захистити на високу позитивну оцінку. Таку думку поділяють 39,6% опитаних громадян, хоча в торішньому опитуванні практично на 2% нижче торішніх показників.

Ще однією проблемою респонденти назвали невідповідність отримуваних знань потребам сучасного ринку праці. Дана проблема хвилює 31,9% українських громадян. Третина всіх опитаних заявили, що необхідно поліпшити матеріально-технічну базу вузів. Близько 20% вважають основною проблемою застарілі підручники.

24,9% українців заявили, що українські вищі навчальні заклади не можуть дати якісного, висококваліфікованого освіти. Майже третина всіх опитаних вважає, що низький рівень освіти викликаний в першу чергу незацікавленістю в якісній освіті самих студентів.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.