Хакери навчилися знімати відбитки пальців за фотографіями Автор: lesya · Опубліковано: 30.12.2014 23:44 · Розділ: Нові технології

Грабіжники шоковані – тепер відбитки їхніх пальців зніматимуть… за фотографіями: європейським хакерам з клубу хакерів Chaos Computer Club вдалося відтворити відбиток пальця міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляйен, використовуючи тільки її фотографію, зроблену під час прес-конференції, та доступний кожному користувачеві Інтернету додаток - одну комерційну програму.

Під час конвенції хакерського клубу, що відбувається щороку, Ян Крісслер, якого більше знають під псевдонімом Starbug, заявив, що винайшов спосіб копіювання відбитків пальців. До цього часу вважалося, що відбитки пальців можна зняти з будь-якої полірованої поверхні, якої торкнулася людина, але хакери довели, що зняти відбитки можна і без фізичного контакту людини з об’єктом, на відстані, так би мовити.

Хакер розповів, що в роботі використовував тільки фотографії Урсули, зроблену під час прес-конференції. На цих фото її великий палець видно у різних ракурсах. Збільшивши фотографію, хакер, використовуючи комерційну програму VeriFinger, якою може скористатися будь-який користувач, зміг відтворити відбиток пальця політика.

Це досидить невтішна інформація, кажуть актуальные новости на сайте http://newsgreat.ru/. Якщо цей метод і справді працює, тоді ціла купа систем безпеки, що базуються на біометричних даних, можна буде викинути на смітник.

Справді, під загрозу ставляться такі програми, як сканер відбитку пальців, що використовується для розблокування деяких моделей смартфонів від Apple та Samsung. Ще у моделях смартфонів iPhone 6 та iPhone 6 Plus у користувачів є можливість верифікувати платежі в Apple Pay, також використовуючи відбиток пальця. Подібні системи перевірки ідентичності користувача використовуються для захисту ноутбуків, корпоративних серверів та сейфів.

Відбиток пальця можна визначити за фотографією (фото взято з сайту www.computerra.ru)
Відбиток пальця можна визначити за фотографією (фото взято з сайту www.computerra.ru)


Експерти кажуть, що на сьогоднішній день біометричні дані вже не є абсолютно точним способом ідентифікації людини. Справа в тому, пояснюють вони, що біометрика, заснована на статичній інформації - розпізнаванні обличчя або відбитків пальців, сьогодні може підроблятися. Тепер увагу вчених більше привертають динамічні біометричні дані - розпізнавання вен в пальцях, аналіз специфіки руху тіла тощо, каже експерт з інформаційної безпеки Алан Вудворд з університету Суррея.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/12/29/hackfingerprints/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.