На Венері збудують "хмарне" місто Автор: lesya · Опубліковано: 30.12.2014 20:58 · Розділ: Нові технології

Попри те, що переважна більшість учених твердить, ніби життя на інших планетах неможливе, деякі ентузіасти невпинно продовжують вигадувати способи та технології, які б дозволили людям мешкати поза Землею. Поки що їхні зусилля так і не увінчалися успіхом, але й те, чого вдалося досягти, вже досить багатообіцяюче.

Приміром, досягнення космічної науки дозволяють всерйоз повірити у те, що через якихось кілька десятків років ми заселимо Марс. Однак цим амбіції найбільш запеклих не обмежуються – вони замахнулися ще й на Венеру, пишет в личный блог Павел Шульга.

Через кілька років на цій планеті планують збудувати ціле місто, в якому зможуть мешкати люди. Будівництво планують розпочати через три роки, у 2018-му, а ініціатива проекту належить співробітникам міжнародного космічного агентства NASA.

Проект отримав назву HAVOC, і його справедливо вважають одним з найбільш амбітних в історії космонавтики. Місто, що планують збудувати на Венері, охрестили хмарним.

Щоб життя на Венері стало можливим, вчені планують підвісити на висоті в п’ятдесят метрів гігантські кулі з киснем. У них, згідно з проектом, і житимуть люди, а самі кулі висітимуть поміж хмарами на Венері.

За словами співробітників NASA, максимальна температура всередині кулі досягатиме вісімдесяти градусів Цельсія, і саме цей температурний показник якраз і є максимальним для забезпечення нормальної життєдіяльності людини.

Вчені сподіваються, що проект приблизить нас до заселення Марсу. Якщо вдасться вивчити гарячу Венеру, поверхня якої розпікається до чотирьохсот шістдесяти градусів за Цельсієм, а показник атмосферного тиску в дев’яносто два рази перевищує земний, то, ймовірно, це дозволить створити технології для виживання астронавтів у космосі.

Справа в тому, що Венера набагато ближче розташована до Землі, тож і вивчати її, з одного боку, набагато легше, ніж Марс, що на тридцять вісім мільйонів кілометрів далі від Землі.

Спершу ці кулі, що висітимуть між хмарами, планують запускати на Венеру всього на тридцять днів, а згодом тут мають розгорнути постійну базу.

Парад планет - одне з улюблених видовищ астрономів (фото з сайту uainfo.org)
Парад планет - одне з улюблених видовищ астрономів (фото з сайту uainfo.org)

Чому саме Венера? Тому, що ця планета знаходиться від Землі найближче – на тридцять вісім мільйонів кілометрів ближче, ніж Марс, що віддалився від нашої планети на відстань у п’ятдесят чотири мільйони кілометрів.

Джерело: http://ostrana.ru/news/topic/oblachnyj_gorod_postrojat_na_venere_sotrudniki_nasa

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.