Бухгалтери, що стали знаменитими Автор: lesya · Опубліковано: 30.12.2014 17:11 · Розділ: Економіка

Професія бухгалтера була затребувана з давніх-давен. І сьогодні вмілий бухгалтер – на вагу золота.

Є і чимало фірм, що пропонують бухгалтерские услуги, однак вибирати, з ким мати справу, слід дуже обережно: можна натрапити на бухгалтера-афериста, через якого не те що з торбами по світу підеш, але й за ґрати загриміти можна.

До речі, серед знаменитостей теж чимало бухгалтерів. Це і зірки кіно, і відомі на увесь світ співаки та письменники.

Наприклад, Олександ Вертинський. Цей знаменитий артист, що був естрадним кумиром у першій половині минулого століття, перепробував чимало професій, і одна з них – професія бухгалтера. На посаді бухгалтера він працював у київському готелі «Європейський», однак його звідти вигнали. А ще Вертинський заробляв на життя роздачею листівок, працював вантажником, був коректором у друкарні і брав участь в аматорських спектаклях.

Ще один знаменитий бухгалтер - Михайло Зощенко. Знаменитий письменник, сатирик і драматург свого часу працював і агентом карного розшуку, і інструктором з кролівництва та птахівництва, і шевцем, і, врешті-решт, помічником бухгалтера Петроградського порту.

Третій герой нашої статті трохи відрізняється від усіх інших. Чому? Та тому, що він вигаданий. Це - Олександр Корейко, персонаж повісті Ільфа і Петрова. За сюжетом книги, він сколотив чималий статок, але ось скористатися ним не міг – не дозволяла політична ситуація. Так він і жив – працював бухгалтером за сорок шість карбованців на місяць та мріяв про той день, коли світом запанує капіталізм.

Симон Петлюра
Симон Петлюра


Наступний персонаж – видатний український громадський і політичний діяч, ідейний борець за українську незалежність Симон Петлюра. Постать в історії доволі неоднозначна, і сприймають його по-різному, як і оцінюють по-різному його діяння. Але те, що Петлюра був людиною твердої вдачі, жорсткий, сміливий та відважний, сумнівів не викликає ні в кого – ні в його прихильників, ні у ворогів.

Тож уявити Симона Петлюру за зведенням дебета з кредитом украй важко. Тим не менше, цей чоловік пробував себе в ролі бухгалтера – до війни він працював у транспортній та чайній компаніях Петербурга головним бухгалтером. Але любов до цифр та підрахунків не змогли стати на заваді національній ідеї, тож Петлюра з головою поринув у боротьбу з загарбниками, назовсім забувши свою бухгалтерію.

Професію бухгалтера для себе обрали і Оскар Уайльд, і Генріх Шліман, і Герберт Уелс.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.