10 секретів вдалої фотографії Автор: lesya · Опубліковано: 30.12.2014 15:48 · Розділ: Цікаві факти

Багато хто думає, що стати фотографом – легше легшого. Головне – купити дорогу фотокамеру, а всілякі там графічні редактори, програми та технологічне устаткування дозволить зробити знімки, гідні найвищих похвал. На практиці все далеко не так просто, і ви з розчаруванням можете виявити, що кілька тисяч, витрачених на купівлю фотоапарату, канули в небуття, а ваші роботи не те що на виставки не беруть – і в Інстаґрам викласти соромно.

Втім, трохи терпіння разом із крихтою старань – і ви зможете освоїти базові навики професійного фотографування. А купити фотокамеру ви можете завітавши в интернет магазин фотоаппаратов.

Почніть із найпростішого:

1. Коли ви фотографуєте на тлі природи, стежте за тим, щоб лінія горизонту не розділяла кадр навпіл. Уникайте ліній як горизонтальних, так і вертикальних, які могли б розділити кадр на дві рівні частини. Лінія горизонту, кажуть досвідчені фахівці, повинна ділити кадр або на 1/3, або на 2/3.

2. Якщо фотографуєте краєвид, подбайте про те, щоб у кадр попав об’єкт, за який би можна було зачепитися поглядом. При цьому він повинен розташовуватися в одному з глядацьких центрів.

Вдалий кадр :-)
Вдалий кадр :-)

3. Для обрамлення сюжету використовуйте вікна, гілки або арки – так фотографії виглядають куди цікавішими і більш довершеними.

4. Правильно обирайте точку, з якої робите фото: якщо фотографувати з висоти, є можливість охопити більший простір і передати обсяг, в той час як низька точка дозволяє передати динамічність і глибину сюжету.

5. Якщо задались наміром сфотографувати рухомий об’єкт, залиште трохи місця для напряму руху.

6. Якщо фотографуєте портрет, підійдіть якомога ближче до об’єкта, щоб у кадр не потрапили сторонні предмети.

7. Якщо хочете сфотографувати динамічний портрет, то попросіть вашого натурщика чимось зайнятись, глянути вбік чи ще щось в цьому дусі. Світло має падати не з-за спини фотографа, а збоку або ззаду об’єкта зйомки. А ще лінія горизонту не повинна розрізати голову (візуально, ясна річ). Якщо портрет знімаєте на повний ріст, пам’ятайте, що камеру слід тримати на рівні грудей чи талії.

8. Якщо знімаєте в темну пору доби, то краще робити це з використанням штативу. Вмикайте спеціальні режими, а також подбайте про те, щоб об’єкт зйомки застиг, наче пам’ятник.

9. Найкращі фото виходять в ранкові години, а також з третьої години дня до заходу сонця. Коли ж усе-таки заманеться фотографувати в полудень, вмикайте фотоспалах.

10. Фотографуючи місто або окремі будівлі, пам’ятайте, що робити цього з землі не варто. Підніміться на вищу точку, яка б доходила до середини будівлі, а вже тоді фотографуйте.


Інші новини розділу