Залишаючи ключ в замку з внутрішнього боку, ви ризикуєте стати жертвою грабіжників Автор: lesya · Опубліковано: 30.12.2014 14:02 · Розділ: Цікаві факти

Наш дім – наша фортеця, або, принаймні, повинен нею бути. Але далеко не у всіх випадках ми можемо почуватися впевнено у власному домі. І часто буває так, що навіть міцні двері та надійні замки не захистять наш дім від нападу грабіжників.

Щоб хоч якось вберегти себе від неприємностей, пов’язаних з втратою майна внаслідок пограбування, люди звертаються до страхових компаній, які в разі чого повинні відшкодувати збитки, нанесені злочинцем.

Але і страхові компанії не ликом шиті, тим більше, що частенько їм доводиться стикатися з різного роду інсценуваннями. Ось і доводиться викликати експертів-криміналістів, щоб вони переконалися, що квартиру і справді було пограбовано, а не ви самі вирішили вибити трохи грошенят зі страховиків.

Зліпок зняти легко, навіть якщо ви залишили ключ всередині квартири
Зліпок зняти легко, навіть якщо ви залишили ключ всередині квартири

І ось тут може статися лихо: кожен експерт зможе виявити, що ваш замок було відкрито відмичкою, адже на його внутрішніх елементах залишаються відповідні сліди. Але що робити, якщо він каже, що двері відкрили… рідним ключем? І навіть якщо ви тисячу разів казатимете, що не губили ключа, що купували залізні двері, і що вони надійні та якісні, і те, що ви до цієї справи взагалі ставитися відповідально, мало хто вам повірить. І відповідної виплати ви не отримаєте, а то ще, чого доброго, на лаву підсудних загримите – за спробу провернути аферу зі страховою компанією.

А причина всіх нещасть – залишений у замку ключ… З внутрішнього боку дверей! Так, експерти кажуть, що ключі, залишені в замку зсередини, можуть дозволити грабіжникам виготовити досконалу копію ваших ключів від квартири.

Навиків грабіжникам не знадобиться - принцип виготовлення копії дуже простий. Більш-менш вправний злодій може зробити це за допомогою пластиліну, крапельки рідкого масла, металевої пластини завдовжки десять сантиметрів та завтовшки в один міліметр (це може бути навіть кухонний ніж), канцелярське шило чи навіть звичайна викрутка.

Ось що далі може зробити злодій. На металеву пластину він наліплює шар пластиліну завтовшки в один міліметр. Далі змащує його олією, щоб той не прилип до ключа, залишеного в замку.

Тоді він, зазираючи у щілину, за допомогою шила трішки підважує борідку ключа, а в утворений простір просовує пластину з пластиліном. Коли грабіжник забере шило, ключ опуститься і притиснеться до пластини, залишаючи свій відбиток.

Такі ж маніпуляції він проробляє з іншою борідкою ключа і отримує готовий зліпок. Далі – справа за малим – купити невеличкий напилок та відповідну заготовку ключа, які продаються в першій-ліпшій майстерні. Як свідчить статистика, всього кілька тренувань – і на зняття копії у зловмисника піде не більше хвилини.


Інші новини розділу