Ніч на двадцять друге грудня стала найдовшою в історії Землі Автор: lesya · Опубліковано: 24.12.2014 23:41 · Розділ: Цікаві факти

Всі ми, ну, або більшість із нас, добре знаємо, що зміна дня і ночі забезпечується тим, що наша земля крутиться. А взаємодія земної кулі з іншими небесними тілами може впливати на тривалість темного чи світлого періоду доби.

Власне, в результаті такої взаємодії Землі з Місяцем, ніч на двадцять друге грудня цього року стала найдовшою в історії нашої планети.

Про це розповів учений Колін Шульц під час інтерв'ю одному закордонному інформаційному агентству.

За словами ученого, супутник нашої планети, Місяць, майже безперестанку чинить вплив на нашу планету. Власне, найпомітнішим результатом цього впливу є океанічні припливи та відливи, нагадує учений. Викликані вони змінами гравітації, а вона, у свою чергу, залежить від взаємодії цих двох космічних тіл – Землі та Місяця.

Власне, внаслідок цієї взаємодії Земля може уповільнювати швидкість свого обертання. Або пришвидшувати його. Це і стало причиною того, що ніч з двадцять першого на двадцять друге грудня стала найдовшою в історії Землі.

Щось подібне, каже Колін Шульц, людство могло спостерігати більш як сто років тому, але й то не такою мірою. Тож саме цьогорічну ніч, вважає учений, можна вважати найдовшою за всю історію існування нашої планети. Щоправда, спостерігати її могли лише мешканці Північної півкулі.

Також вчені стверджують, що кожного року довжина доби збільшується в середньому на п’ятнадцять – двадцять п’ять мільйонних часток секунди. Для людини ці зміни практично непомітні, адже за все її життя доба збільшиться всього на дві мілісекунди.

Але для офіційних хронометристів це досить важливий показник, адже вони зобов’язані фіксувати скачок часу раз на кілька років.

Спостерігати найдовшу ніч в історії Землі зможуть тільки мешканці ПІвнічної півкулі. А щось подібне земляни могли бачити в далекому 1912-му (фото з сайту www.publicnews.in.ua)
Спостерігати найдовшу ніч в історії Землі зможуть тільки мешканці ПІвнічної півкулі. А щось подібне земляни могли бачити в далекому 1912-му (фото з сайту www.publicnews.in.ua)

Як уже зазначалося вище, головною причиною збільшення доби є наш супутник Місяць. Від того, що він змінює гравітацію Землі, на нашій планеті відбуваються океанічні припливи та відливи. Це викликає процес тертя на Землі, від чого наша планета уповільнює свій рух.

Якщо справа так піде й далі, то через мільйони років доба на Землі може тривати не двадцять чотири, а цілих тридцять годин. Оце вже буде часу виспатися сплюхам!!!


Інші новини розділу