6 суперможливостей Google Автор: lesya · Опубліковано: 24.12.2014 19:37 · Розділ: Цікаві факти

Пошукові системи відкрили користувачам Інтернету мега-можливості. Якщо раніше для того, щоб знайти якусь потрібну інформацію, доводилося переривати цілу купу даних, і в більшості випадків безрезультатно, поява Google дозволила робити це набагато швидше.

Справді, напевне, немає такого користувача, який би хоча б раз в житті не скористався можливостями цієї пошукової системи. Google знає відповіді ну якщо не на всі, то на силу силенну запитань точно. Приміром, заманулося вам дізнатися відповідь на головне запитання життя – будь ласка, пошуковик видасть вам цілу купу результатів, захотіли купить турбокомпресор – і тут Google допоможе. І це при тому, що близько 70% користувачів не користуються і половиною можливостей пошукової системи.

Ми поговоримо про «приховані» можливості цього пошуковика. А точніше, про команди, що можуть добряче полегшити життя тим, хто працює в Інтернеті.

Гугл може більше, ніж ми думаємо (фото з сайту techno.bigmir.net)
Гугл може більше, ніж ми думаємо (фото з сайту techno.bigmir.net)

1. Команда «site:». Ця команда дозволяє відсіяти непотрібні нам результати. Приміром, якщо ви хочете дізнатися, які статті публікував сайт gazeta.ru про вибори в Україні, вводимо в рядок пошуку «Вибори на Україні site: gazeta.ru». І отримуємо відповідні результати.

2. Наступна корисна команда – «link:». Ця команда - справжній подарунок для моніторингу і тих, хто займається розкруткою сайтів, адже ввівши цю команду у відповідне поле, ви отримуєте список усіх сторінок, на яких міститься посилання на конкретний сайт.

3. Команда «cache:» дозволяє шукати сторінки в кеші. Навіть якщо сторінка недоступна за зазначеною адресою, ви все одно зможете її відшукати, скориставшись цією командою. Ця команда знадобиться для перегляду сторінок, контент яких часто змінюється.

4. «intitle:» - ця команда дозволить обмежити пошук лише заголовками сторінок.

5. «inurl:» - цей запит дозволяє здійснювати пошук тільки в URL. Найчастіше цю команду використовують в сукупності з іншими командами. Приміром, inurl: search виведе список сторінок, які в адресі мають слово «search». Частенько цією командою користуються хакери для знаходження скриптів перевірки пароля.

6. Команда «intext:» відкине заголовки та посилання, і дасть вам лише шматки тексту, вкладеного в тезі . Справжній порятунок, якщо вам, раптом, потрібно знайти якийсь уривок тексту, тож заголовки сторінок та посилання вас не цікавлять зовсім.


Інші новини розділу