Інженери спроектували літак, що рухатиметься з гіпершвидкістю Автор: lesya · Опубліковано: 24.12.2014 18:44 · Розділ: Нові технології

В минулому столітті, коли у 1913 році в повітря піднявся перший пасажирський літак, здавалося б, людство досягло максимальних можливостей в плані швидкісних переміщень. Але де там! Рік за роком ентузіасти з усього світу намагалися удосконалити літальні апарати, зробивши їх максимально безпечними, якомога зручнішими та блискавичними.

І ось недавно інженерам вдалося спроектувати літак, який переміщатиметься у повітрі з гіперзвуковою швидкістю. Літак Skylon злітатиме і сідатиме точно так, як і «звичайний», але він зможе досягати гіперзвукової швидкості та підніматиметься на висоту в двадцять шість кілометрів.

Літак рухатиметься з гіпершвидкістю (фото з сайту www.odnako.org)
Літак рухатиметься з гіпершвидкістю (фото з сайту www.odnako.org)

Живлення літака відбуватиметься за рахунок кисню, що міститиметься в баках самого літака.

Розробкою займалися спеціалісти аерокосмічної компанії Reaction Engines Ltd, що у Британії. Довжина літального апарату складатиме вісімдесят два метри, а ширина – двадцять п’ять.

Літак набиратиме висоту завдяки двом реактивним двигунам SABRE, що матимуть функцію попереднього охолодження повітря.

Тобто в літаку не використовуватимуться ні розгінні ступені, ні всілякі там зовнішні прискорювачі, і він підніатиметься вгору навіть без скидання паливних баків.

Двигуни будуть сконструйовані особливим чином: кожен з них матиме чотири камери згоряння, в які надходитиме пальне – у даному випадку рідкий водень, та окисник, в якості якого може використовуватися як атмосферне повітря, стиснуте турбокомпресором та охолоджене за допомогою теплообмінника (повітряно-реактивний режим), так і рідкий кисень з бортових баків (ракетний режим).

Потужний турбокомпресор, виробництвом яких на Україні займається Мелитопольский завод турбокомпрессоров Турбоком, обертатиметься під дією газової турбіни, на яку подаватиметься гелій, нагрітий охолоджуваним повітрям, після чого гелій охолоджуватимуть за допомогою рідкого водню.

Двигуни цих літальних апаратів матимуть допоміжні камери згоряння, що забиратимуть повітря із зовнішніх каналів і спалюватимуть надлишків водню, який випаровується при охолодженні повітря та який не потрапив до теплообмінників під час роботи двигунів в повітряно-реактивному режимі.

Практичні випробування надшвидкісних літаків заплановані на 2019-й рік. За попередніми прогнозами, вартість одного такого лайнера перевищить суму в мільярд доларів – це коли справа дійде до серійного виробництва.

Джерело: Джерело: http://viknaodessa.od.ua/news/?news=107285

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.