Найцікавіші закони науки та соціології Автор: lesya · Опубліковано: 23.12.2014 16:37 · Розділ: Суспільство

Далеко не всі закони науки та соціології є нудними, як у фізиці чи математиці, – деякі з них вельми захопливі і цікаві. Наприклад, раніше вчені вивели закон, який можна назвати Законом онлайн-Гітлера: їм вдалося з’ясувати, що чим довше триває онлайн-переписування, тим вища імовірність того, що хоча б один зі співрозмовників згадає Гітлера.

Інші вчені твердять, що фемінізм існує тільки завдяки тому, що про нього написано багато статей, - ну чим вам не тема для реферату по соціології?

Якщо ж вирішите писати самі, то можете присвятити свою роботу… ну, приміром, Закону заголовків Беттеріджа. Звучить він так: «Якщо в кінці будь-якого заголовку стоїть знак питання, на будь-яке запитання, що міститься в цьому заголовку, завжди можна відповісти негативно». Власне, цей закон підкреслює цинізм газетярів, які привертають увагу читачів сенсаційними, та часто пустопорожніми заголовками типу «Чи настане завтра кінець світу?». На таке питання можете завжди відповідати негативно.

Соціологія може бути цікавою (фото з сайту ru.pokerstrategy.com)
Соціологія може бути цікавою (фото з сайту ru.pokerstrategy.com)

Наступна тема для роздумів - Закон двопартійної системи Дюверже. Згідно з цим законом, а точніше, політичним принципом, практично в усіх країнах, де є мажоритарна система виборів, встановлюється двопартійна система. Одна партія – обрана, інша – в опозиції. Чому так? Та тому, що люди голосують за найсильніших конкурентів, боячись, що їхні голоси ніяк не вплинуть на результат виборів. Тому в процесі голосування слабкі партії відсіюються, залишаючи на кону двох найсильніших конкурентів.

В 90-х роках минулого століття американський письменник Майк Ґодвін розробив теорію, яку назвав законом порівняння з нацизмом Годвіна. Власне, тут і йшла мова про те, що чим довше триває олайн-переписування, тим більше шансів того, що хтось один з учасників бесіди обмовиться про нацистів чи лідера.

Годвін досліджував Інтернет-меми, в результаті чого виявив, що користувачі форумів дуже часто використовували порівняння з нацистами у листуванні, що й дозволило йому зробити це припущення.

Наступний закон - Закон ідентичних продуктів Хотеллінга. Він цікавий для тих, хто хоча б раз в житті замислювався над тим, чому ж ми повинні вибирати між «Колою» та «Пепсі», чому Макдональдси і Бургер-Кінги торгують практично ідентичним товаром та чому, якщо раптом в кафе навпроти з’явиться нова страва, скоро її запропонують і в сусідньому розважальному закладі. Все це легко пояснити законом Готелінґа. Ось як його описує вчений: «за певних умов конкуруючі компанії відчувають природну тенденцію виробляти аналогічні товари. Один продавець вносить невеликі зміни, інший робить те ж саме, і так до тих пір, поки продукція не стане практично ідентичною». Це, власне, і є та сама «золота середина».


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.