Вчені пропонують застосовувати замість пестицидів прянощі Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.08.2009 09:13 · Розділ: Екологія

Ефірні олії багатьох рослин, що використовуються в даний час у кулінарній справі або для виготовлення парфумерної продукції, можуть бути використані для боротьби з деякими комахами-шкідниками, вважає група вчених під керівництвом Мюррея Ісмана (Murray Isman) з Університету Британської Колумбії.

У доповіді, представленій на 238-ій національній нараді Американської хімічної асоціації у Вашингтоні (США), вчені повідомили, що такі інсектициди мають низку важливих на сьогоднішній день переваг. Розроблені дослідниками водні суміші, що містять невеликі кількості двох-чотирьох ефірних олій, можуть як вбивати шкідників, так і відлякувати їх, при цьому, залишаючись нешкідливими як для природи та споживачів продукції, так і для працівників господарств, зайнятих у вирощуванні культурних рослин.

Так, суміші на основі олій розмарину, чебрецю, гвоздики, м'яти та багатьох інших прянощів вже успішно застосовуються фермерами для боротьби з деякими видами кліщів, які знищують посіви томатів, шпинату і полуниці. Вчені вважають, що застосування природних компонентів для боротьби з комахами не дозволить шкідникам виробити стійкість до препаратів, як це часто буває у випадку використання синтетичних інсектицидів.

Разом з тим, природні пестициди мають і ряд недоліків - ефірні речовини досить швидко випаровується, залишаючи рослини незахищеними, а також мають меншу силу впливу на комах. Крім того, пестициди на основі ефірних олій малоефективні по відношенню до великих комах – гусениць та жуків. Над вдосконаленням властивостей природних інсектицидів зараз працює інша група науковців з Канади.

Ісман вважає, що препарати на основі ефірних олій можуть застосовуватися не тільки в сільському господарстві, але і в побуті для відлякування комарів, мух та тарганів. Для цих цілей вже існують препарати на основі кориці і перцевої м'яти. Крім нетоксичності, ці препарати відрізняються ще й приємним ароматом.

В перспективі, ці ж препарати можуть застосовуватися і для захисту домашніх тварин від бліх та кліщів. В даний час команда Мюррея Ісмана також досліджує можливість застосування ефірних олій для боротьби з мікробами, які є основною причиною харчових отруєнь.

Джерело eco.rian.ru


Інші новини розділу