Китайця визнали невинним через 18 років після страти Автор: lesya · Опубліковано: 18.12.2014 13:51 · Розділ: Культура

Правосуддя – справа дуже складна. Створення для встановлення справедливості, воно часто, навпаки, ще загострює несправедливість та суспільну нерівність людей. Через це невинні люди сидять за ґратами, а злочинці розгулюють на волі.

Та найгірше, коли невинних карають найвищою мірою покарання. І якщо в багатьох країнах це довічне ув’язнення, шанс відновити справедливість ще є, нехай і після багатьох років. А ось у Китаї, де найвищою мірою покарання є смертна кара, виправити помилку вже неможливо.

А таких помилок трапляється чимало. Чинять правосуддя звичайні люди, а їм, як і всім нам властиво помилятися. Іноді ціна такої помилки – людське життя.

Власне, така-ось неприємна, а для когось і трагічна ситуація трапилася у Китаї – тут суд після повторного розгляду визнав невинним вісімнадцятирічного юнака, страченого вісімнадцять років тому, у 1996-у.

Хлопця на ім'я Хуугджі звинуватили у зґвалтуванні і вбивстві жінки. Попри те, що юнак заперечував свою вину, його засудили до страти.

Сталася подія в провінції Внутрішня Монголія, розташованій на півночі Китаю. І тепер, через вісімнадцять років після того, як присуд було втілено в життя, Верховний суд Внутрішньої Монголії визнав юнака невинним.

Зрозумівши свою помилку, суд вибачився перед батьками незаслужено страченого молодого чоловіка.

Новий вердикт суду базується на заяві товариша загиблого. В той день він був разом з Хуугджі. Несподівано хлопці почули крики, що доносилися з одного з громадських туалетів, розташованих в столиці провінції, в місті Хух-Хото. Кричала жінка.

Друг, який і написав зізнання, хотів пройти мимо, пропустивши повз увагу те, що хтось міг опинитися біді. Але Хуугджі не міг цього зробити, тож вирішив допомогти жертві. ПВрятувати жінку не вдалося, і хлопець сам попрямував у поліцію, щоб повідомити про те, що сталося.

Однак там йому не повірили. Незважаючи на всі заперечення, хлопця звинуватили у зґвалтуванні та вбивстві жінки і засудили до страти. Згодом, через дев’ять років після описуваних подій, у 2005-му, місцева поліція заарештувала серійного ґвалтівника і вбивцю Чжао Чжіхуна, який і зізнався, що то він зґвалтував і вбив ту жінку. Але з якихось причин на повторний розгляд справу відправили тільки зараз.

В якості моральної компенсації Верховний суд Внутрішньої Монголії вирішив передати родичам страченого суму в тридцять тисяч юанів (близько п’яти тисяч доларів)

Джерело: http://www.topnews.ru/topka_id_11980.html

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?