Негативні риси характеру можна зробити позитивними Автор: lesya · Опубліковано: 17.12.2014 14:58 · Розділ: Наука

Є люди, немов ангели, що випромінюють радість і позитив, які аж світяться від того, що живуть, і дарують радість іншим. Від спілкування з такими людьми на душі стає легко і весело, від них віє свіжістю і умиротворенням, і ти, хоч-не-хоч, мимоволі потрапляєш під їхній вплив, стаючи трішечки добрішим. А є інші, з настільки кепським характером, що від кількох хвилин, проведених з ними ти відчуваєш роздратування, а в душі залишається якийсь неприємний осад.

Власне, останні найчастіше й користуються своїми поганими якостями в особистих цілях. Така поведінка для оточуючих у більшості випадків дратівлива, та дарма: виявляється, і її можна обернути на користь.

Недавно американські дослідники – співробітники Нью-Йоркського університету - з'ясували, що недолік може стати перевагою, якщо тільки людина повірить, що це можливо.

Щоб дійти такого висновку, вченим довелося провести низку експериментів.

Негативны риси характеру можна перетворити на позитивны (фото з сайту www.anibox.ru)
Негативны риси характеру можна перетворити на позитивны (фото з сайту www.anibox.ru)

В рамках першого випробування піддослідним запропонували заповнити анкету, в яких вони мали відповісти на питання про те, чи можуть їхні негативні якості одночасно бути і позитивними (приміром, щось на кшталт пари марнославство/самоповага). Переважна більшість добровольців зуміли з легкістю придумати позитивну пару до негативної характеристики, немовби знаходячи оправдання кепським рисам свого характеру.

Учасникам другого експерименту пропонували на розгляд відому теорію про те, що імпульсивність (негативна якість) пов'язана з креативністю (позитивна якість). Більшість учасників дослідження визнали, що ці якості і справді пов’язані.

Тоді учасникам запропонували заповнити шкалу Барратье для оцінки імпульсивності, а після цього їх об’єднали у дві групи – одним сказали, що вони імпульсивні, іншим – що не імпульсивні.

Тоді кожній групі дали для прочитання дві статті. В одній підтверджувався той факт, що імпульсивність та креативність пов’язані, в іншій він спростовувався.

Потім дослідники дали усім учасникам завдання: описати певний предмет, вигадавши максимально креативні варіанти його використання. І ось що вони з’ясували: імпульсивні особи, які читали статтю, де підтверджувався факт зв’язку імпульсивності і креативності, вигадали набагато більше варіантів, ніж ті, хто читав статтю, у якій цей зв’язок спростовувався.

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/04dec2014/otric_poloj

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.