У США створили сенсор, який повідомлятиме про зіпсовану їжу у холодильнику Автор: lesya · Опубліковано: 17.12.2014 12:28 · Розділ: Нові технології

За статистикою, щодня люди викидають на смітник цілу купу їжі. Зіпсовані продукти стали справжньою проблемою сучасного людства – по-перше, в той час, коли мільйони людей у світі голодують, зіпсовані продукти, викинуті на смітник, це, м’яко кажучи, неетично. По-друге, несвіжа їжа часто стає причиною харчових отруєнь.

Щоб, бува, не пропустити той момент, коли продукти у вашому холодильнику почали псуватися, у США винайшли спеціальний пристрій - крихітний датчик, який повідомлятиме вас про свіжість їжі у холодильнику. Зібрану інформацію пристрій передаватиме на смартфон.

Спеціальний датчик був розроблений американськими спеціалістами, і він повідомлятиме смартфону, коли їжа в холодильнику починає псуватися.

Про зіпсовані продукти повідомить сенсор (фото взято з сайту ecocollaps.ru)
Про зіпсовані продукти повідомить сенсор (фото взято з сайту ecocollaps.ru)

Цей бездротовий датчик крихітних розмірів здатен фіксувати момент, коли термін придатності їжі доходить кінця.

Зібравши необхідні дані, пристрій миттєво передаватиме дані на смартфон користувача, отож він зможе дізнатися про зіпсовану їжу, навіть не зазираючи до холодильника. Це дуже зручно, коли ви, наприклад, знаходитеся на роботі чи в магазині – таке СМС дозволить вам докупити, що потрібно, щоб потім не довелося бігти до магазину ще раз.

Авторство розробки належить спеціалістам Массачусетського технологічного університету. Він являє собою сенсор, що зовні нагадує датчик-наклейку, який прикріплюють у магазинах до товарів, щоб запобігти крадіжці. Але цей пристрій, на відміну від свого побратима, не запускатиме сигналізації, а лише реагуватиме на певні хімічні речовини.

Щоб пристрій почав передавати дані на смартфон, його з мобільним слід синхронізувати. Після цього слід встановити сенсор у холодильнику. Як тільки він «занюхає» отруйні речовини в холодильнику, одразу ж передасть відповідну інформацію на ваш мобільний.

Якщо ж у вашому холодильнику нема нічого, крім пива, датчик можна використовувати в інших цілях – наприклад, для розпізнавання вибухових речовин.

Прихопити з собою розробку Тімоті Свагера можна буде і в супермаркет. Такий датчик необхідно розмістити поблизу продуктів, які ви збираєтеся придбати, і провести біля нього смартфоном. Якщо відповідний сигнал піде на смартфон, з продуктами все в порядку, якщо ж мобільний пристрій не розпізнає сигналу маяка, від купівлі даного товару краще відмовитися.

Ось як він працює:


Джерело: http://mignews.com.ua/science/zdorove/4303477.html

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.