Вчені пояснили таку емоцію, як "агресія до прекрасного" Автор: lesya · Опубліковано: 16.12.2014 11:58 · Розділ: Наука

Коли ми дивимося на маленьке симпатичне кошеня, нам так і хочеться його погладити, а глянувши на пухкеньке немовля, так і хочеться легенько ущипнути його за щічки. Це явище вчені назвали «агресією до прекрасного». І вони вирішили пояснити цю емоцію.

Справді, чому в переважної більшості з нас виникають практично однакові почуття, коли ми дивимося на дітей, новонароджених тварин чи просто захоплюючі краєвиди?

Як уже зазначалося вище, такий вид прояву емоцій науковці назвали «агресією до прекрасного». В результаті досліджень вчені виявили, що ланцюжок дій і почуттів людини вибудовується однаковим чином кожного разу, коли ми дивимося на щось миле та чарівне.

Недавно спеціальне дослідження було проведене вченими Єльського університету. Після експерименту вчені твердять, що вияв «агресивної» любові до прекрасного дозволяє людині досягти емоційної рівноваги. А ще дослідники кажуть, що позитивні емоції, як і негативні, дуже легко можуть «вибити нас з колії».

Оріана Арагон, керівник дослідження, говорить, що подібні відчуття та вияв емоцій дають людині можливість утримати рівновагу свого емоційного стану.

В процесі проведення досліджень та у повсякденному житті дослідниця помітила дивну закономірність: чим більше у людини позитивних емоцій, тим частіше у неї виникає «агресивне» розчулення, про яке і йде мова. І ті особистості, які дозволяють собі проявляти ці емоції, а не затаюють їх всередині, набагато швидше відновлюють баланс емоційної сфери.

Коли дивишся на симпатичне кошеня, так і хочеться його погладити. Це - агресія до прекрасного, говорять вчені (фото з wek.ru)
Коли дивишся на симпатичне кошеня, так і хочеться його погладити. Це - агресія до прекрасного, говорять вчені (фото з wek.ru)

Дослідниця пояснює свою теорію на життєвих ситуаціях: уявіть собі, що батьки погрожують дитині вибити її по попі за те, що вона довго не випускає з рук, скажімо, те ж кошеня. Звісно, цього робити вони не збираються, але погроза у даному випадку служить для врівноваження емоційного стану.

Фактично, наші мізки здатні керувати нашою поведінкою для того, щоб привести наш емоційний баланс в норму.

Результати проведених досліджень дали вченим змогу зрозуміти, у який спосіб люди висловлюють різного роду емоції, а також те, як діє пристрій контролю над цими емоціями. А це дуже важливо, говорять вони, адже наш емоційний стан впливає не лише на нашу психіку, але й зумовлює фізичне здоров’я тощо.

Джерело: http://oops-news.ru/obektivno/uchenyim-udalos-obyasnit-takie-emotsii-kak-agressiya-k-prekrasnomu.htm

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.